Dębski obraża niepełnosprawnych i lekarzy z sumieniem

youtube

Znany z ataków na prof. Bogdana Chazana ginekolog mordujący dzieci nienarodzone w warszawskim szpitalu bielańskim zaatakował tych lekarzy, którzy nie chcą brać udziału w tym procederze. Dębski stwierdził, że „ci, którzy się dokształcają, chyba znacznie rzadziej powołują się na klauzulę sumienia”. O człowieku wypowiada się per „ciąża”, zaś dzieci z zespołem Downa i Turnera nazywa „błędami natury”.

W polsatowskim programie, który miał poruszać temat mordowania nienarodzonych, zaproszono wyjątkowo stronniczy zestaw gości: popierającą czarne protesty Katarzynę Skrzydłowską-Kalukin oraz wykonującego tzw. aborcje profesora Romualda Dębskiego. Dębski został przedstawiony jako ekspert od ciąż wysokiego ryzyka i członka towarzystw naukowych, nie zaś jako zwolennik mordowania dzieci. Co ciekawe, Dębski w programie sam przyznał, że według nauki i „jego odczucia” człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia. Zapytany o to, czemu decyduje się na uśmiercanie nienarodzonych ludzi, Dębski tłumaczy, że „natura popełnia błędy” i „to, co się tworzy, jest w jakiś sposób wadliwe”.

Słowa, którymi lekarz opisuje ludzi z zaburzeniami genetycznymi, są wyjątkowo okrutne i zdradzające eugeniczny stosunek do pacjentów. Wczesne poronienia, m.in. w przypadku dzieci z zespołem Downa i Turnera, Dębski nazywa „naprawianiem błędów przez naturę”. – Organizm matki sam stwierdza, że ta ciąża (sic!) jest chora i tą ciążę eliminuje – mówi o dzieciach z trisomią. Zdarza się, że nie dochodzi do poronienia i dziecko przeżywa. – W tych sytuacjach medycyna daje szansę, żeby ten błąd, drugi błąd natury, naprawić – mówi Dębski.

W trakcie wywiadu lekarz próbuje manipulować opinią publiczną choćby ignorując fakt, że młode pokolenie Polek i Polaków jest przeciwnych mordowaniu. Według Dębskiego „osobami najbardziej arbitralnie znającymi się na tym są decydenci kościelni – mężczyźni i panie po menopauzie”, a młode kobiety, „których to dotyczy” pojawiają się jedynie na czarnych protestach. Lekarz twierdził także, że jego koledzy po fachu, którzy nie chcą zabijać, są gorzej wykształceni.

polsatnews.pl, stopaborcji.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.