Dobrze, że nie reklamowali męskich bokserek. Wchodząc na stronę Adidas internauta dostawał w twarz kolażem nieocenzurowanych nagich piersi

Wchodząc wczoraj na stronę adidas.pl internautę uderzał kolaż nagich kobiecych piersi, bez żadnej cenzury. Portal dailyweb.pl zwraca uwagę, że użytkownik nie otrzymywał żadnego ostrzeżenia o tym, że na stronie znajdują się treści tylko dla dorosłych.

– Po wejściu na stronę główną adidas.pl zobaczymy… piersi. I to w nieprzebranych ilościach. Początkowo można wywnioskować, że na stronie jest jakiś niebezpieczny skrypt, który przekierowuje nas na strony pornograficzne. Nic bardziej mylnego, to po prostu najnowsza kampania Adidasa – czytamy na dailyweb.pl.

– Ponad 90% kobiet nosi biustonosz sportowy w nieodpowiednim rozmiarze, przez co nie otrzymują potrzebnego wsparcia. Stworzona z myślą o każdym rodzaju aktywności i dopasowania nowa kolekcja biustonoszy sportowych w rozmiarach dla wszystkich kobiet zmienia zasady gry. Została stworzona we współpracy z wieloma kobietami i przetestowana przez sportsmenki podczas treningów i biegania. Bez względu na rozmiar czy wybraną dyscyplinę sportu – mamy to, czego potrzebujesz. Wsparcie to podstawa – napisano na stronie marki Adidas.

Portal „Daily Web” podkreśla, że przy wejściu na stronę nie otrzymano żadnego ostrzeżenia o tym, że znajdują się tam treści tylko dla dorosłych. Tymczasem prawo dotyczące sieci jest dość jasne w tym zakresie, co widać chociażby po zacytowanym przez serwis fragmencie regulaminu Google.

– Zdjęcia lub obrazy przedstawiające ludzi z odsłoniętymi intymnymi częściami ciała, w tym obrazy, które są rozmyte lub ocenzurowane. Przykłady: widoczne narządy płciowe, kobiece piersi lub pośladki – czytamy.

– Idąc tym tropem, przy wejściu na stronę internetową Adidas.pl powinno wyswietlić się ostrzeżenie, a na pewno zapytanie, czy na pewno jestesmy pełnoletni. Są jednak wyjątki w polskim prawie, jeśli są to kampanie stricte społeczne, a być z może z taką mamy tutaj do czynienia – zaznacza dailyweb.pl i dodaje, że „krótko po publikacji materiału cała kampania Adidasa spadła z rowerka i… zniknęła”.

– Adidas na swoją oficjalną stronę wstawia wielokrotnie nagie piersi, bo „jeden model biustonosza sportowego nie wystarcza”. Boję się, co tam wstawią, jak będą reklamowali bokserki – napisał na Twitterze założyciel naszego portalu Dominik Cwikła i dodał, że działanie firmy „to skandal”, jednak „wątpi, by ponieśli jakieś konsekwencje”.

dailyweb.pl / adidas.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Dobrze, że nie reklamowali męskich bokserek. Wchodząc na stronę Adidas internauta dostawał w twarz kolażem nieocenzurowanych nagich piersi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net