Duda znowu lawiruje w temacie ochrony życia

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Przekonywanie, że „dalsza dyskusja nie była możliwa”, deklaracje bycia prolife, „ale” oraz twierdzenie, że ochrona życia powinna być „wprowadzana z wyczuciem” – to tezy prezydenta III RP Andrzeja Dudy, który mimo wyraźnej deklaracji w okresie kampanii wyborczej, znowu lawiruje w temacie obrony życia.

– Jestem zwolennikiem ochrony życia, ale uważam, że pewne rozwiązania muszą być wprowadzane w sposób umiarkowany. Powiem otwarcie, byłem przeciwnikiem karania kobiet, które dopuściły się aborcji. W tym sensie projekt, który został przedstawiony w Sejmie jako obywatelski, w tej części budził także moje poważne wątpliwości – twierdzi Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”. – Kiedy wybuchła burza i mieliśmy do czynienia z tak ogromną dezinformacją wokół tej sprawy, dalsza dyskusja nie była już możliwa – odpowiada prezydent III RP na sugestię, że punkt o karaniu kobiet można byłoby usunąć.

Prezydent Duda dodaje, że „należy wprowadzić rozwiązania prawne, które będą chroniły życie nienarodzonych, u których stwierdzono jakieś niepełnosprawności, np. dzieci dotkniętych zespołem Downa. Ich sytuacja obecnie jest dramatyczna”. – To jest coś, z czym ja absolutnie nie mogę się pogodzić – twierdzi Andrzej Duda, choć przez prawie półtora roku swojej kadencji nie zaproponował żadnego rozwiązania.

Andrzej Duda twierdzi też, że „rozwiązania w tej sferze powinny być wprowadzane z wyczuciem, gdyż czasem jedno błędne, budzące społeczne emocje sformułowanie może zniszczyć cały wysiłek”.

Pytany o kwestię in vitro, przyznał, że od obowiązującego obecnie prawa bliższe mu są rozwiązania, które przewidywał projekt ustawy o in vitro, przygotowany swego czasu przez ministra Jarosława Gowina. Ale i w tej sprawie nie zadeklarował podjęcia szybkich działań.

Jako kandydat na prezydenta, Andrzej Duda zadeklarował jasno, że nie należy przestrzegać żadnych „kompromisów”, ponieważ lewica ich nie uznaje. – W Polsce musi być wprowadzona absolutna ochrona życia, przede wszystkim życia poczętego. Tego wymagają czasy. Nie ma co mówić o jakimkolwiek kompromisie, bo druga strona – strona „lewacka” nie uznaje żadnych kompromisów i w sposób bezwzględny forsuje swoje rozwiązania szkodliwe dla polskiego społeczeństwa – zapowiadał Andrzej Duda w lutym 2015 roku. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.