13 kwietnia 2024
Rodzina

Dyrekcja w szkole nakazuje nauczycielom zwracać się do chłopca jak do dziewczynki. OI interweniuje

Do Ordo Iuris zgłosiła się grupa nauczycieli, którzy są zmuszani przez dyrekcję zatrudniającej ich placówki do udawania, że jeden z chłopców jest dziewczynką. OI zapowiada, że jeśli dyrekcja nie zaprzestanie zastraszania nauczycieli, sprawa trafi do sądu.

Na stronie OI prezes instytutu adw. Jerzy Kwaśniewski opisuje przypadki z Zachodu dotyczące konieczności udawania, że mężczyzna jest kobietą. Zwraca uwagę jednak, że szaleństwo politycznej poprawności w tym temacie już dociera do Polski.

– Może się wydawać, że podobny terror genderowej poprawności politycznej jest odległy od polskiej rzeczywistości. Jednak ideologiczne szaleństwo dociera do Polski. Kilka dni temu o pomoc prawników Ordo Iuris zwrócili się nauczyciele, zmuszani przez dyrekcję szkoły do mówienia do chłopca jak do dziewczynki – pisze Kwaśniewski.

– Prawnicy Instytutu analizują obecnie opisywany przypadek, przygotowując na użytek szykanowanych nauczycieli argumentację prawną, którą pedagodzy przedstawią w rozmowach z władzami placówki. Jeżeli dyrekcja szkoły nie zrezygnuje z prób zastraszenia nauczycieli, będziemy bronić pedagogów na drodze sądowej – czytamy na ordoiuris.pl.

Jak podkreśla prezes organizacji, będzie to bardzo ważny przypadek, ponieważ „od zakończenia tej konkretnej sprawy będzie zależeć to, czy wkrótce podobnej presji nie będą poddawani wszyscy nauczyciele w Polsce”.

Dalej zwraca uwagę na inne podobne problemy, które już miały miejsce w Polsce.

– Na początku października głośno było o sprawie jednego z poznańskich szpitali, gdzie przyjęto 21-letniego mężczyznę, który twierdził, że jest kobietą i kazał zwracać się do siebie „Florentyna”. Gdy ordynator szpitala przeniósł go (po skargach kobiet, przebywających z nim na jednym oddziale) na oddział dla mężczyzn, radykalna lewica zaatakowała ordynatora, zarzucają mu transfobię. Przygotowaliśmy list otwarty do Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, w którym wyrażamy poparcie dla ordynatora i wzywamy do przestrzegania praw pacjentów szpitali – napisał prezes OI.

ordoiuris.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net