Działacz partii Razem i rzecznik Instytutu Psychologii UJ: „Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?” Jest apel o wyciągnięcie konsekwencji

Działacz partii Razem i rzecznik prasowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Samuel Nowak publicznie przekonywał, że – jego zdaniem – płód nie jest człowiekiem, w związku z czym można zrobić z niego „farsz do pierożków”.

– Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica? – napisał na Twitterze Samuel Nowak.

Nowak jest działaczem partii Razem. Startował z ramienia tej oligarchii partyjnej w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Oprócz tego pracuje jako rzecznik prasowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podany na stronie numer telefonu zadzwonił członek oligarchii partyjnej Zbigniewa Ziobry Dariusz Matecki. Rozmowę opublikował w sieci.

Zapytany o sprawę, Nowak zasłaniał się tym, że numer na który dzwoni jest numerem służbowym, w związku z tym odmówił komentarza na temat swojego wpisu. Odwołał się jednak do jakiegoś filmu związanego z tematem z 2004 roku.

– Prawie 40-letni facet z Partii Razem sugeruje robienie farszu do pierożków z ludzkich płodów, z dzieci. Panie @ZandbergRAZEM, popiera Pan takie kulinarne rozwiązania? – napisał na Twitterze Dariusz Matecki. Zapytał również UJ, czy „osoba która pisze o robieniu 'farszu do pierożków’ z płodów ludzkich powinna być Rzecznikiem Prasowym Instytutu Psychologii Waszego Uniwersytetu”.

Patryk Sykut podał dalej materiał zaznaczając, że „Samuel przez telefon nie jest już takim wielkim kozakiem”.

– Twierdzi, że w 2004 roku w Polsce był puszczany film o „robieniu farszu do pierogów z płodów”. Cudownych macie pracowników @JagiellonskiUni pozazdrościć – czytamy.

– Znam sporo czarnego humoru i szczerze mówiąc na pomysł zrobienia farszu z płodów to bym nie wpadł. Z tym, że ja mówię o żartach, a nie nieironicznych postulatach – ocenił założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

Na skandaliczną postawę zareagowało również Centrum Życia i Rodziny. Instytucja utworzyła petycję do władz UJ o „wyciągnięcie natychmiastowych konsekwencji”.

– Wykładowca i rzecznik Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Samuel Nowak, związany z lewicową partią Razem, w okrutny i dehumanizujący sposób szydzi z dzieci nienarodzonych, pisząc, że z płodów można robić nawet farsz do pierożków. Wypowiedź Samuela Nowaka rażąco narusza kodeks akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym możemy przeczytać, że: „Naruszenie każdej i czyjejkolwiek godności jest czynem moralnie odstręczającym, staje się sygnałem głębszego schorzenia etycznego w środowisku lub niskiej moralnej klasy poszczególnych osób, nie usprawiedliwionych bynajmniej z powodu innych, akademickich walorów”. Czy uczelnia macierzysta Nowaka identyfikuje się z jego przekonaniami i popiera takie zachowanie swojego pracownika? – czytamy w apelu, który można podpisać TUTAJ.

kanibalewica.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Działacz partii Razem i rzecznik Instytutu Psychologii UJ: „Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?” Jest apel o wyciągnięcie konsekwencji

  • 19 lutego 2022 o 03:10
    Permalink

    Na taki pomysł mógł wpaść tylko żyd !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net