Dziecko w łonie matki rozpoznaje kształty

YouTube

Wbrew teoriom głoszonym uparcie przez zwolenników cywilizacji śmierci, nienarodzone dzieci nie są „bezmyślnym zlepkiem komórek”. Naukowcy z Uniwersytetu Lancaster udowodnili, że maluchy w łonie matki są w stanie rozpoznawać różne kształty, odwracając się w stronę tych, które przypominają ludzką twarz.

Badania przeprowadzono przy pomocy USG 4D. Lekarze za pomocą światła pokazywali dzieciom w trzecim trymestrze kształty złożone z trzech punktów. Część z nich przypominała ludzkie twarze – świetliste punkty ustawiono tak, by wyglądały jak usta i oczy. Inne kształty były po prostu geometrycznymi figurami. Jak się okazało, dzieci ignorowały figury geometryczne, odwracając głowy w stronę „twarzy”. W badaniu wzięło udział 39 ciężarnych.

Jak potwierdza prof. Vincent Reid umiejętność rozpoznawania twarzy znana jest u niemowląt i małych dzieci, jednak nikt do tej pory nie sprawdzał jej u nienarodzonych maluchów. Nie od dziś wiadomo, że dzieci w łonie matki lgną do światła, co można zaobserwować choćby przy użyciu latarki skierowanej w stronę brzucha mamy. Siatkówka dziecka rozwija się w 27. tygodniu ciąży, zaś w 33 . tygodniu źrenice maluszka reagują już na światło zwężaniem się.

catholicherald.co.uk, mjakmama24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net