23 września 2023
RodzinaWiadomości

Dieta wegańska przyczyną wygłodzenia dziecka

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Do szpitala w Mediolanie trafił roczny chłopiec w bardzo złym stanie. Maluch był niedożywiony, ważył o połowę mniej niż przeciętne dziecko w tym wieku. Przyczyną tragicznego stanu chłopca była dieta wegańska, do której zmuszali go rodzice.

Gdy maluch znalazł się w szpitalu, lekarzy zaniepokoiła jego dramatyczna niedowaga. Roczny chłopiec ważył 5 kilogramów – tyle, co niemowlę. Rodzice żywili go według ścisłej diety wegańskiej, co spowodowało ogromne spustoszenie w jego organizmie, m.in. silny niedobór wapnia. Okazało się również, że maluch ma wadę serca i powinien być operowany. Stan zdrowia chłopca był tak ciężki, że lekarze określili zabieg jako śmiertelnie niebezpieczny. Mimo wszystko rodzice zadeklarowali, że nie zamieniają zmieniać diety syna i nadal nie zamierzają podawać mu żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Zdesperowani medycy postanowili zawiadomić o wszystkim sąd, który ma teraz zdecydować, czy dziecko wróci do rodziców, gdy tylko uda się naprawić szkody wyrządzone w jego organizmie przez wegańską dietę.

Włoska prasa zauważa, że to nie pierwszy przypadek niedożywienia wegańskich dzieci. Ubiegłego roku sąd wydał bezprecedensowy wyrok w sprawie dotyczącej matki-weganki. Ojciec malucha skarżył się, iż kobieta zmusza 11-miesięczne dziecko do diety składającej się wyłącznie z warzyw. Sędzia zdecydował, iż matka musi podawać dziecku niewegański posiłek przynajmniej raz w tygodniu ze względu na jego zdrowie.

MGOT/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net