2 kwietnia 2024
Rodzina

Francja. Mordowanie dzieci konstytucyjnym prawem

Francuscy senatorowie zgodzili się na zapisanie do francuskiej konstytucji gwarancji prawa do mordowania nienarodzonych dzieci.

28 lutego setka milczących demonstrantów w pobliżu Senatu przy Porte Royal wyrażała poparcie dla prawa do życia. W tym czasie senatorowie zgodzili się na zapisanie w konstytucji państwa swobody w mordowaniu nienarodzonych dzieci.

Pod koniec ubiegłego roku Senat zmodyfikował treść zapisu. W środę przyjęto jednak projekt, który powrócił z izby niższej w formie proponowanej przez rząd.

Media prawicowe zdają się być zaskoczone, że tzw. centroprawica poparła prawo do mordowania dzieci. Przypominamy, że we współczesnym świecie działa silne lobby aborcyjne, zaś prawo do mordowania dzieci jest przedstawiane jako „prawo człowieka” rzekomo popierane przez ludzi.

Projekt rządu został ratyfikowany przy 267 głosach „za” i tylko 50 „przeciw”. Oznacza to, że w konstytucji nie będzie „prawa do aborcji”, ale „gwarantowana swoboda”.

Za ustawą zagłosowała cała zdeklarowana lewica, ale też deklarujący się jako prawicowi i centrowi senatorowie. Kilka dni wcześniej tzw. prawica deklarowała powrót do swoich zmian, ale senatorowie zmienili zdanie.

W efekcie art. 34 francuskiej konstytucji zostanie uzupełniony o zapis, że „ustawa określa warunki korzystania z gwarantowanej kobiecie swobody skorzystania z dobrowolnego przerwania ciąży”.

Działania władz skrytykował francuski episkopat. Biskupi przypomnieli, że tzw. aborcja to atak na życie u jego początku. Nie może być postrzegane wyłącznie przez tzw. prymat praw kobiet. Przypominamy przy tym, że w lewicowej propagandzie prawo do mordowania dzieci ma być popierane przez kobiety.

Ponadto biskupi wyrazili „ubolewanie”, że w debacie w ogóle nie poruszono wsparcia dla osób, które chcą zachować swoje dziecko oraz gwarancji sumienia pracowników służby zdrowia.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. jacqueline macou/pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net