1 marca 2024
RodzinaWiadomości

Fundacja Pro apeluje o przyjęcie projektu PFROŻ

Foto: Facebook
Foto: Facebook

Oskarżana przez prorządowe media o „dzielenie obrońców życia” i „rozbijanie prawicy” Fundacja Pro wystosowała apel do parlamentarzystów, by przyjęli do dalszych prac projekt przedłożony przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia. Apel podpisali Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji oraz mecenas Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris.

Apel skierowany jest do Sławomira Piechoty, Przewodniczącego Komisji do Spraw Petycji Sejmu oraz wszystkich posłów. Poniżej jego pełna treść.

„Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo Posłowie,

Komisja do Spraw Petycji rozpatrzy dnia 12 stycznia petycję Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, BKSP-145-122/16 w sprawie zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży (Dz.U. z 1993 r. Nr 17, poz. 78 ze zm.), ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r. poz. 1137 ze zm.) oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2016 r. poz. 380 ze zm.). Projekt będący przedmiotem tej petycji przyznaje od chwili poczęcia prawną ochronę życia każdemu dziecku w Polsce. Jakkolwiek pozostawia bezkarnym zamach na życie dziecka, którego dopuszcza się matka, jednak stanowi istotną poprawę w stosunku do przepisów obowiązujących obecnie.

Pragniemy przypomnieć, że na mocy obowiązującej obecnie ustawy, życie traci około tysiąca dzieci rocznie, głównie (95 proc.) z powodu rozpoznania albo podejrzenia choroby lub upośledzenia. Przyzwolenie na zabijanie chorych dzieci nie da się niczym usprawiedliwić i obciąża hańbą polskich ustawodawców.

Niezależnie więc od niedostatków projektu PFROŻ, które można wyeliminować w toku prac legislacyjnych, wyrażamy nasze jednoznaczne jego poparcie. Skierowanie go do dalszych prac uważamy za moralny obowiązek posłów. Odrzucenie petycji BKSP-145-122/16 obciąży posłów, którzy się tego dopuszczą odpowiedzialnością za legalne zabójstwa wszystkich dzieci poczętych, które nastąpią po tym fakcie.

Oświadczenie niniejsze składamy w imieniu organizacji zaangażowanych w prace Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej >>Stop Aborcji<<, który zebrał prawie pół miliona podpisów obywateli popierających ten projekt, a także wielu innych organizacji prorodzinnych i pro-life w Polsce. Warszawa, dn. 09.01.2017 r. Mariusz Dzierżawski, Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej >>Stop Aborcji<< Jerzy Kwaśniewski, Zastępca Pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej >>Stop Aborcji<<„

CWIK

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net