Fundacja Pro: Prezydent Opola próbuje cenzurować prawdę o aborcji

W zeszłym tygodniu Fundacja Pro Prawo do Życia wywiesiła w Opolu duży bilbord antyaborcyjny. Odnosi się on również do ostatniego wyroku sądu, skazującego obrońców życia z tego miasta na karę grzywny za protest pod szpitalem. Baner przedstawia ofiary aborcji w zestawieniu z ofiarami z Katynia. – W PRL sądy skazywały za prawdę o Katyniu. 30 razy sądy broniły wolności słowa. Sąd w Opolu skazał za prawdę o aborcji – czytamy na banerze.

– Cel naszych ciągłych akcji jest jeden. Powstrzymanie mordowania dzieci. W wypadku tego plakatu zwracamy też uwagę na wyrok opolskiego sądu, który jest niezgodny z wolnością wypowiedzi – powiedział Mariusz Dzierżawski, prezes fundacji Pro – Prawo do Życia.

Bilbord wywołał duże poruszenie mieszkańców Opola oraz lokalnych mediów. Stanowisko zajął również prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

– Jestem oburzony banerem, który decyzją Wspólnoty Mieszkaniowej został zawieszony przy ul. Sądowej/Ks. Opolskich. Na tego typu treści nie ma miejsca w przestrzeni publicznej Opola – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku prezydenta miasta. – Dlatego osobiście zwrócę się do członków Zarządu Wspólnoty o reakcję i niezwłoczne usunięcie baneru. Państwa zachęcam do tego samego! Poza decyzją sądu w tej sprawie presja społeczna i medialna to jedyna droga do wywarcia presji na decyzję Wspólnoty z ul. Sądowej. Na szczęście są już wyroki w podobnej sprawie (również w Opolu) – pisze dalej Arkadiusz Wiśniewski.

Jestem oburzony banerem, który decyzją Wspólnoty Mieszkaniowej został zawieszony przy ul. Sądowej/Ks. Opolskich. Na tego…

Opublikowany przez Arkadiusz Wiśniewski Piątek, 20 lipca 2018

W dyskusji z internautami zachęca też innych do składania skarg na komisariacie. Również prezes Sądu Rejonowego w Opolu złożył komendantowi policji zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia. Dołączył tym samym do akcji prezydenta miasta dotyczącej cenzurowania przestrzeni publicznej.

Wcześniej biuro prasowe urzędu wypowiadało się w zupełnie innym tonie. – Miasto nie ma możliwości ingerencji w treść i estetykę zamieszczanych reklam na nośniku, który został zamontowany zgodnie z uzyskanym pozwoleniem na budowę. (…) każdy mieszkaniec, którego dobra są naruszone w związku z tym banerem, może to zgłosić na policję – mówiła w rozmowie z Nową Trybuną Opolską Daria Placek z biura prasowego UM w Opolu.

Zdaniem obrońców życia, takie łagodne, oficjalne komunikaty są zakłamywaniem rzeczywistości, a miasto przoduje, jeżeli chodzi o próby kneblowania ust obrońcom życia.

– W Opolu są największe próby wprowadzenia cenzury w regionie. Jedynie tam zostaliśmy na razie skazani. Ani we Wrocławiu, ani w Oleśnicy taka sytuacja nie miała miejsca – mówi Adam Brawata, koordynator regionalny Fundacji Pro – Prawo do Życia. – Arkadiusz Wiśniewski po raz kolejny opowiada się po stronie neokomunistycznej Partii Razem. Przypomnijmy, że ostatnio Urząd Miasta wsparł finansowo marsz pederastów. Teraz prezydent posunął się dalej i wzywa do ściągnięcia naszego banneru, na którym są zestawione ze sobą zdjęcia ofiar zbrodni katyńskiej oraz obecnej ustawy aborcyjnej. Polscy oficerowie zostali zabici, bo przeszkadzali w urządzaniu państwa na sposób totalitarny. Dzieci giną, bo totalitarne prawo dalej w Polsce obowiązuje. Sądy chciały zakazać mówienia o obu tych zbrodniach. – podsumował Brawata.

Mat. prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net