Gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał ustawę zakazującą mężczyznom startować w zawodach dla kobiet

Gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał w poniedziałek ustawę, która zakazuje startowania w szkolnych zawodach dla kobiet mężczyznom, którzy „czują się” kobietami i na odwrót. Lewicowe media lamentują zaś o „restrykcjach” wobec „tożsamości płciowej”.

Teksas to ósmy stan, który wprowadził tego rodzaju przepisy na swoim terytorium. Gubernator stanu Greg Abbott podpisał ustawę HB25 w poniedziałek.

Wedle treści ustawy, uczniowie mogą brać udział w zawodach i dyscyplinach odpowiadającym płci wymienionej w ich oficjalnym akcie urodzenia. Ten zdefiniowano jako dokument wydany „w czasie lub w pobliżu narodzin ucznia”.

HB25 dopuszcza wyjątek. Uczennice mogą brać udział w zawodach z chłopcami tylko w sytuacji, gdy „nie jest dostępny odpowiedni sport dla dziewcząt”. Jako przykłady wymieniono piłkę nożną i baseball.

Według dotychczasowych przepisów w Teksasie, Uniwersytecka Liga Międzyszkolna (University Interscholastic League – UIL) wymagała, by uczniowie uprawiający w szkołach sport w szkołach średnich robili to zgodnie z płcią podaną w metrykach urodzenia, również tych „poprawionych”. Nowe prawo – które w życie wejdzie od 18 stycznia – zakaże UIL akceptowania tych drugich.

Valoree Swanson, autorka projektu ustawy oceniła, że jej podpisanie przez gubernatora to „jedno z największych zwycięstw w walce o równość dziewcząt” od 50 lat. – Przez cały rok walczyłam z każdą przeszkodą polityczną i legislacyjną – sesja po sesji – aby chronić 332 000 dziewcząt uprawiających sporty UIL i cieszę się, że gubernator Abbott podpisał moją ustawę – powiedziała Swanson.

Kwestia zmiennopłciowości i „uznawania” płci jest głośnym problemem w stanie Teksas od 2017 roku. Wówczas Mack Beggs – chłopiec, który ogłosił, że „uważa się” za dziewczynę – wygrał po raz pierwszy stanowe mistrzostwa w zapasach dla dziewcząt.

Lewicowe media amerykańskie określają zaś sytuację nie jako zwycięstwo normalności, lecz „restrykcje dla zmiennopłciowców” czy „uniemożliwianie udziału” w zawodach sportowych.

espn.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net