10 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

Helsińska Fundacja Praw Człowieka przeciw ochronie życia

foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Zakaz mordowania nienarodzonych jest, zdaniem organizacji, łamaniem… praw człowieka. Helsińska Fundacja Praw Człowieka potępia projekt obywatelski stworzony przez Instytut Ordo Iuris.

„W naszym stanowisku podkreślamy, że wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży wiązałoby się z systemowym naruszaniem godności kobiet i ich podstawowych praw człowieka oraz narażaniem ich na okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie” – czytamy w oświadczeniu rzeczniczki Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Na stronie organizacji można też przeczytać, że zakaz mordowania będzie stanowił „niedopuszczalną ingerencję w życie prywatne kobiet oraz barierę w realizacji przez nie prawa do ochrony zdrowia”, a „propozycje przepisów zakładające zaostrzenie obowiązujących regulacji poprzez wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji oraz kryminalizację aborcji bez względu na okoliczności są sprzeczne z rekomendacjami międzynarodowych organów stojących na straży przestrzegania praw człowieka”.

W opinii Fundacji prawo chroniące życie ma „skłaniać niektórych lekarzy do unikania podejmowania działań koniecznych dla ratowania życia i zdrowia kobiet”. Członkowie organizacji straszą także, że „kryminalizacja działań nieumyślnych, których skutkiem jest śmierć albo uszkodzenie lub rozstrój zdrowia płodu”, która zresztą w ustawie de facto wcale nie istnieje, „może powstrzymywać lekarzy przed wykonywaniem diagnostycznych badań prenatalnych”. Według HFPC „uznanie życia ludzkiego w fazie prenatalnej za wartość podlegającą ochronie” (sic!) oznacza „uznanie bezwzględnego prymatu ochrony życia w fazie prenatalnej i poświęcenie praw kobiet”.

Argumentacja o powstrzymywaniu badań prenatalnych, jak również o karaniu za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka w przypadku ratowania życia matki, to najczęstsze kłamstwa przeciwników ustawy. W projekcie nie występuje żadna z tych rzeczy, o czym przypominała niedawno vlogerka Weronika Zaguła (TUTAJ).

MGOT/hfhr.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net