Herod roku 2016 zapewnia, że w Polsce można zamordować dziecko. Kaczyński: „Każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie. Jest furtka w postaci zdrowia psychicznego”

Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Wprost” zapewniał, że w Polsce można legalnie zamordować nienarodzone dziecko. Jak podkreślił, istnieje bezproblemowa możliwość skorzystania z zagranicznych ofert, ponadto istnieje wciąż „furtka” w postaci zdrowia – także psychicznego – matki.

– Bzdurą jest twierdzenie, że aborcja [w Polsce – red.] jest zakazana. Wciąż jest dopuszczalna, jeśli ciąża wywodzi się z przestępstwa i jeżeli zagraża życiu, albo zdrowiu kobiety. Chodzi tylko o zespół Downa i Turnera, gdzie możliwość aborcji zlikwidowano. Ale też wiem, że są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej – powiedział Kaczyński.

Laureat „Heroda Roku” przyznał w ten sposób, że wie, iż w Polsce pojawiają się nielegalne reklamy tego typu „usług”, ale państwo nic z nimi nie robi. Wielokrotnie na problem zwraca uwagę Fundacjia Pro – Prawo do Życia.

Zapytany o orzeczenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Jarosław Kaczyński ocenił, że ma ono charakter „moralny i prawny”, jednak „w praktyce może być różnie”.

Zapewnił następnie, że nadal można zamordować dziecko pod pretekstem tzw. wady letalnej. – Wśród możliwości dopuszczania aborcji jest furtka w postaci zdrowia psychicznego. Dla jednych jest to być może nie do przyjęcia, ale można z tego skorzystać – zachęcił lider lewicowego rządu.

Na koniec wątku przekonywał, że „nie akceptuje prawa do aborcji jako zasady”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.