Homokonferencja pod patronatem rządu

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Krakowska sekcja Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA-Kraków) organizuje jutro konferencję na temat praw mniejszości seksualnych. Jednym z prelegentów miała być m.in. Anna Grodzka. Jednym z patronów wydarzenia miało być Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ogólnopolska Konferencja o Prawach Mniejszości Seksualnych organizowana jest w Sali Audytorium Maxium Uniwerstytetu Jagiellońskiego. Konferencja ma na celu – według organizatorów – rzeczową debatę w sprawie sytuacji „subkultury LGBT” w Polsce. Jednym z prelegentów będzie Anna Mazurczak, „Adwokatka, Naczelniczka Wydziału Prawa Antydyskryminacyjnego w Zespole ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, specjalizuje się w sprawach dotyczących dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową i płeć. Członkini Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej”. Innym prelegentem jest dr hab. Jakub Urbanik. ELSA pisze, że to „Adiunkt Wydziału Prawa i Administracji UW w Katedrze Prawa Rzymskiego i Antycznego. (…) Na własnej skórze doświadczył skutków niejasnych zapisów polskiego prawa, gdy spotkał się z odmową wydania zgody na małżeństwo ze swoim wieloletnim partnerem José Luisem Alonso”. Kolejna osoba to prof. dr hab. Monika Płatek, „jedna z najważniejszych postaci w polskich kręgach feministycznych”, która wykłada gender studies. To ona jest autorką stwierdzenia, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w normalnych.

Wydarzeniu patronują homopropagandowe oraz inne rewolucyjne organizacje, m.in. Kampania Przeciw Homofobii, Polskie Towarzystwo Antydyskryminacyjne, Stowarzyszenie Tęczówka, portal queer.pl, Fundacja Przestrzeń Kobiet, Wiara i tęcza [uważający się za chrześcijan bojownicy LGBT – red.], Fundacja na rzecz różnorodności Polistrefa i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.  Oprócz tego, patronem jest Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Redakcja PCh24.pl wysłała zapytanie do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Prokuratury Generalnej, które również miały patronować wydarzeniu. Najwyraźniej te instytucje wycofały się po uświadomieniu ich o tym, czym konferencja faktycznie jest. Nie jest to jednak jeszcze potwierdzone.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net