Homoseksualiści mogą zachować czystość i godność

twitter.com/Romanfocom

W publikacji dotyczącej kwestii homoseksualizmu kard. Robert Sarah mocno rozprawia się z propagatorami samowoli i akceptacji dla grzechu. Hierarcha wyraźnie podkreśla: ci, którzy twierdzą, że homoseksualiści nie są w stanie zachować czystości oraz godności dziecka Bożego, poniżają ich zamiast im pomagać.

Kardynał Sarah nie pozostawia wątpliwości: organizacje LGBT, które zachęcają homoseksualistów do życia w grzechu i porzucenia czystości, pozbawiają te osoby pełni Ewangelii. W imię źle rozumianej tolerancji przekonują homoseksualistów, że życie w czystości jest niemożliwe i że jedyną drogą jest grzech. To zaś nie jest żadne miłosierdzie, lecz szkodzenie. – Pomijanie twardych słów Jezusa i Jego Kościoła nie jest miłosierdziem – podkreśla kard. Sarah. – Nie możemy być bardziej współczujący czy miłosierni niż Pan Jezus, który do kobiety przyłapanej na cudzołóstwie wypowiedział dwa przesłania: nie potępiam cię, idź i nie grzesz więcej – dodaje hierarcha. Słowa kardynała na temat homoseksualizmu stanowią wstęp do książki Daniela Mattsona „Dlaczego nie określam siebie gejem”, opisującej przemianę duchową mężczyzny będącego niegdyś praktykującym homoseksualistą.

Kard. Sarah wspomina, że spotkał się z grupą homoseksualnych katolików przed otwarciem synodu na temat rodziny. – Wyczuwałem samotność, cierpienie i ból, które spowodowane były życiem sprzecznym z prawdziwą godnością dzieci Bożych – mówi Sarah. – Tylko żyjąc w zgodzie z nauczaniem Chrystusa można odnaleźć spokój i radość, o którą tak się starają – zapewnia afrykański kardynał.

malydziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net