Homo-nabożeństwa w niemieckich kościołach

foto: Pixabay (przerobione)
foto: Pixabay (przerobione)

Z okazji obchodów „święta” środowisk LGBT, w dwóch katolickich kościołach będą miały miejsce homo-nabożeństwa. Ma dojść do nich w niemieckiej diecezji Limburg.

W krajach zachodnich doroczne, homoseksualne parady i towarzyszące im wydarzenia noszą nazwę „Gay Pride”. W Niemczech i Szwajcarii jest to tzw.  Dzień Ulicy Krzysztofa – „Christopher Street Day”, czyli CSD. Jest to upamiętnienie  zamieszek przeciwko homoseksualistom, jakie wybuchły w 1969 r. w Nowym Jorku.

Parady CSD są przeważenie wulgarne, a ich przesłanie antykatolickie. Mimo to, w tym roku w rozpowszechnianiu tego zgorszenia bierze udział niemiecki Kościół. Jeden z katolickich działaczy, Mathias von Gersdorff, poinformował, że we Frankfurcie nam Menem na terenie diecezji Limburg zostaną odprawione dwa „ekumeniczne nabożeństwa CSD”. Pierwsze z nich zostanie odprawione 15 lipca w jednym z najpopularniejszych kościołów miasta. Drugie nabożeństwo odbędzie się w słynnej katedrze cesarskiej św. Bartłomieja.

Nabożeństwa zostaną odprawione z homoseksualnej i  „chrześcijańskiej” inicjatywy organizacji  schwul und katholisch (niem. gej i katolik). Zaproszonych zostało także kilka innych „chrześcijańskich” grup LGBT. „Fakt, że takie pseudo-CSD-nabożeństwo może odbyć się w Liebfrauenkirche, jest skandalem i afrontem wobec wiernych. To kolejny przykład na dekadencję Kościoła katolickiego w Niemczech” – pisze Mathias von Gersdorff.

Od kilku lat diecezja zmaga się z dużymi, wewnętrznymi problemami. W 2014 r. jej ordynariuszem został Franz-Peter Tebartz-van Elst, którego niedługo potem rezygnację motywowaną zarzutami sprzeniewierzenia kościelnych pieniędzy przyjął papież Franciszek. W tym roku nowym biskupem Limburga, został dotychczasowy wikariusz generalny diecezji, Georg Bätzing.

Mas/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net