IKEA przekonuje, że rozwód to „normalna rzecz”

Po szwedzkich reklamach z homoseksualnymi parami, teraz przyszedł czas na propagandę w Polsce. Sieć meblowa IKEA zaprezentowała reklamę, w której próbuje przekonać, iż rozwód jest czymś normalnym i nie wpływa na sytuację dzieci.

W Polsce tzw. „homorodzin” IKEA jeszcze nie promuje – stara się jednak przekonać społeczeństwo, jak nieszkodliwą i codzienną rzeczą jest rozpad tradycyjnej rodziny złożonej z mamy i taty. W najnowszej reklamie zatytułowanej „Jesienne zmiany” oglądamy rodzinę wielodzietną, od której odchodzi ojciec. Pod koniec filmiku jeden z synów przekonuje, iż wcale nie będzie brakowało mu taty. – Kiedyś jak pracował więcej, to też go nie było tak często w domu, a ja i tak nigdy nie odczułem braku ojca. To jest zupełnie inny rodzaj miłości – mówi nastolatek. – Rozwód rodziców to jest moim zdaniem zupełnie normalna rzecz. Nie jest to nic nadzwyczajnego, po prostu się rozchodzą – dodaje. Reklama nie uwzględnia wyników badań, które wyraźnie wykazują, iż rozwód nie jest niczym nieszkodliwym, lecz wyraźnie wpływa na rozwój psychiczny dziecka.

Reklama jest częścią serii, w której IKEA ukazuje również rodzinę złożoną z mamy i taty – w reklamie zatytułowanej „Anastazja”. Słowa wypowiadane przez kobietę są jednak nacechowane sporą dozą pogardliwych sformułowań. – Kuba twierdzi, że mnie widział wcześniej, gdy stałam gdzieś z wypiętą pupą i o to poszło, więc nie przeszkadzało mu – w taki „romantyczny” sposób mama wspomina, jak poznała tatę. Opisuje również ich ślub, do którego ostatecznie nie doszło zgodnie z planem, ponieważ kobieta, jak na „nowoczesną” przystało, żyła z partnerem bez ślubu i zaliczyła „wpadkę”. –  Potem okazało się, że jestem w ciąży, więc przecież nie będę z cyckiem na wierzchu na weselu – tłumaczy tytułowa Anastazja. – Próbowałam tam siedzieć, ale ona ma to gdzieś – mówi o zabawie z malutką córeczką. Na koniec podkreśla, iż tak naprawdę najbardziej pozytywną rzeczą w jej związku jest niedojrzałość. –  Najlepsze jest to, ze będąc z tym chłopakiem nie muszę się na nic silić alni na nic wyginać. Mogę sobie na luzie być taka, jak byłam malutka – słyszymy z ust Anastazji.

Już w latach 90. IKEA zasłynęła z tego, iż w swoich reklamach stara się propagować niezgodną z tradycyjnym modelem rodziny wizję codziennego życia. W 1994 r. zaprezentowała m.in. klip, w którym para homoseksualistów kupuje stół i przy okazji opowiada o swoim radosnym związku. Środowiska homopropagandy uznały reklamę za przełomową, a IKEA utrzymała trend i systematycznie pokazuje w reklamach pary homoseksualne czy biseksualne, również w otoczeniu dzieci.

MGOT

____________________________________
Pomóż walczyć z ideologią gender oraz agresywną homopropagandą – promuj tradycyjny model rodziny! Dołącz do naszej Redakcji i informuj ludzi o tym, co się dzieje. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net