Izba Lordów dyskutuje o ochronie życia

foto: YouTube
foto: YouTube

Skoro brytyjskie prawo od 2010 r. zabrania dyskryminacji osób niepełnosprawnych, czemu pozwala w takim razie na tzw. „aborcję” w przypadku podejrzenia choroby dziecka? To pytanie stawia baron Shinkwin z Izby Lordów.

Nie tylko w Polsce temat obrony życia ludzkiego jest znów poruszany przez polityków. Projekt uniemożliwiający legalne mordowanie nienarodzonych dzieci z powodu ich niepełnosprawności był dwukrotnie czytany w brytyjskiej Izbie Lordów, by następnie przejść do dalszych prac legislacyjnych. Jak zauważają autorzy ustawy, zabicie chorego dziecka w łonie matki jest sprzeczne z prawem zwalczającym dyskryminację niepełnosprawnych. Na tej podstawie chcą znieść w Wielkiej Brytanii legalne mordowanie nienarodzonych przez wzgląd na ich stan zdrowia.

– Nielegalnym jest zabicie nienarodzonego człowieka poprzez aborcję po 24 tygodniu ciąży, ale jeśli ten człowiek jest niepełnosprawny, według prawa jego życie może zostać przerwane aż do momentu porodu. Gdzie jest tu konsekwencja, sprawiedliwość czy równość wobec prawa? – argumentował konserwatywny poseł, baron Shinkwin, przemawiając w Izbie Lordów.

Kevin Joseph Maximilian baron Shinkwin od 20 lat zajmuje się problematyką niepełnosprawności i wspieraniem potrzebujących pomocy. Sam jest osobą niepełnosprawną i, jak przyznaje, często stykał się z protekcjonalnym traktowaniem właśnie z tego powodu. – Albo wierzymy w równość, albo nie. Nikt nie może być „równiejszy” od innych – twierdzi odnośnie zezwalającego na legalne zabijanie niepełnosprawnych dzieci prawa. – Jeśli ktoś uważa, że tak oczywista dyskryminacja jest akceptowalna, z szacunkiem zachęcam, by wyobraził sobie okrzyki sprzeciwu, gdyby to samo zastosowano wobec osób o odmiennym kolorze skóry czy orientacji seksualnej. Taka dyskryminacja z pewnością zostałaby uznana za skandaliczną – dodaje lord Shinkwin.

MGOT/catholicherald.co.uk, conservativehome.com

____________________________________

Chcesz pomóc walczyć o życie nienarodzonych? Dołącz do naszej redakcji  – pomóż znajdować i redagować wiadomości ze świata prolife! TUTAJ więcej informacji.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.