Izrael: Śluby jednopłciowe nie są prawem człowieka

foto: pixabay

Sad Najwyższy w Izraelu zdecydował, że nie będzie w tym kraju „ślubów” homoseksualnych. Przeciwko prawu definiującemu małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety protestuje izraelskie homolobby.

Władze Izraela uznały już dawno, że pomysły wprowadzenia tzw. małżeństw homoseksualnych jest niezgodny z konstytucją. Przeciwko takiemu orzeczeniu zaprotestowała organizacja Gay, Lesbian, Bisexual and Transgender Association. Homolobbyści próbowali przekonać sędziów Sądu Najwyższego, że obecne stanowisko łamie prawa człowieka. Ostatecznie jednak Sąd Najwyższy odrzucił skargę.

W Izraelu nie istnieją de facto tzw. śluby cywilne – kwestie rodzinne regulowane są przez wspólnoty religijne. Ani Żydzi, ani  kościoły chrześcijańskie, ani islam nie uznają związków jednopłciowych za małżeństwa. Jednocześnie parlament Izraela od dłuższego czasu działa zgodnie z życzeniami homolobby. W 2014 r. zezwolono na przyznawanie obywatelstwa nie tylko Żydom, którzy o to poproszą oraz ich małżonkom, lecz również ich partnerom tej samej płci. W mocno zlaicyzowanym Tel Avivie od lat 80. organizowana jest parada LGBT.

lifesitenews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net