Jakubiak: PiS nie ruszy tzw. „kompromisu”

foto: twitter.com/PolskaNaGoraco
foto: twitter.com/PolskaNaGoraco

Na antenie TVN24 Jakubiak zapewniała prowadzącego oraz przedstawicielkę Platformy, iż dopóki partia Kaczyńskiego znajduje się u władzy, nie zostanie zmienione prawo zezwalające na zabijanie nienarodzonych dzieci w ramach tzw. „aborcji”.

Słowa Jakubiak były bezpośrednią odpowiedzią na „zarzut” Agnieszki Pomaski (PO), jakoby ogłoszona niedawno ustawa o pomocy socjalnej, nazwana szumnie „Za Życiem”, miała być podwaliną pod plany całkowitego zakazu zabijania nienarodzonych dzieci w Polsce. Wówczas Elżbieta Jakubiak zapewniła ją, iż nic takiego nie będzie miało miejsca za rządów PiS. – Mogę tutaj dzisiaj pani powiedzieć, że nigdy do zmiany ustawy aborcyjnej myślę, że za czasów rządów PiS nie dojdzie – stwierdziła. – Choć nie jestem członkiem tej partii, ale znam to środowisko – dodała pokazując również, że gdyby taka zmiana była intencją PiS, większość sejmowa wprowadzilaby nowe prawo, bez względu na tzw. Czarne Protesty.

Jakubiak przez lata należała do PiS, była także ministrem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W programie Morozowskiego starano się stworzyć wrażenie, jakby reprezentowała obóz rządzący, wypowiadała się również w jego imieniu. Nikt z gości programu nie odniósł się do deklaracji polityków PiS z czasów kampanii, gdzie padało wiele słów o obronie życia ludzkiego.

MGOT/tvn24, newsweek.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net