Jest akt oskarżenia przeciwko jednej osobie z ADT za dostarczanie tabletek poronnych

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowała we wtorek, że skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko 47-letniej Justynie W. z Aborcyjnego Dream Teamu. Kobieta dostarczała kobietom środki poronne.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył mężczyzna, którego żona w 12 tygodniu ciąży powiedziała, że „chce pozbyć się problemu”. Kobieta chcąca zamordować swoje dziecko zamówiła przez Internet paczkę na stronie „Ciocia Basia – women help women”. Mężczyzna domyślił się, że w paczce są środki poronne.

W ramach postępowania przeszukano mieszkanie kobiety chcącej zamordować swoje nienarodzone dziecko. – W oparciu o opinię biegłego ustalono, że leki te zawierają substancję powodującą obkurczenie macicy, co skutkuje wydaleniem jej zawartości. Ustalono także, skąd przedmiotowa przesyłka została nadana – poinformowano w komunikacie prokuratury.

Według obecnego prawa, kobieta, która chciała zamordować swoje dziecko, pozostanie bezkarna. Natomiast Justyna W. usłyszała kilka zarzutów. Są to kolejno: Udzielenie pomocy przy przerwaniu ciąży poprzez przekazanie co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol, wprowadzeniu do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu oraz posiadanie w celu wprowadzenia do obrotu innych produktów leczniczych bez stosownego pozwolenia.

W. może trafić na trzy lata do więzienia. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net