21 czerwca 2024
Rodzina

Kaczyński i PiS bronią moralności i JP2? Dzierżawski: Dobrze by było, ale jest inaczej

– Dobrze byłoby, aby PiS i jego prezes rzeczywiście bronili chrześcijańskiego porządku moralnego. Niestety jest inaczej – stwierdził członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski.

Dzierżawski odniósł się do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w Łodzi. Szef rządzącej oligarchii partyjnej powiedział, że „tylko my, tzn. on sam i PiS, możemy obronić porządek moralny wywodzący się z chrześcijaństwa i autorytet Jana Pawła II”.

– Dobrze byłoby, aby PiS i jego prezes rzeczywiście bronili chrześcijańskiego porządku moralnego. Niestety jest inaczej. Jarosław Kaczyński i jego brat zaciekle bronili „kompromisu aborcyjnego”, który przewidywał licencję na zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę i wadę genetyczną, a kiedy Trybunał Konstytucyjny wykluczył tę przesłankę, pisowscy urzędnicy podjęli działania aby obejść zakaz aborcji eugenicznej, posługując się rzekomym zagrożeniem zdrowia psychicznego matki. Minister Niedzielski i powołany przez niego zespół faktycznie zajęli się wprowadzeniem w Polsce aborcji na życzenie – stwierdził Mariusz Dzierżawski na stronazycia.pl.

– W rzeczywistości aborcja na życzenie już w Polsce funkcjonuje, a Jarosław Kaczyński jest tego świadom. W wywiadzie radiowym powiedział, że aborcja jest dostępna „nieomalże na każdym rogu i nikt tego nie zwalcza”. Dziesiątki tysięcy polskich dzieci są każdego roku mordowane, wicepremier Kaczyński ma tego świadomość, ale nic nie robi aby powstrzymać mordy aborcyjne – przypomniał Dzierżawski.

Dalej zwrócił uwagę, że „ostatnie i wcześniejsze działania prezesa Kaczyńskiego są w oczywisty sposób sprzeczne z nauczaniem Jana Pawła II, ale kreowanie się na obrońcę Kościoła i autorytetu JP2 jest korzystne ze względów wyborczych”.

– Korzystne dla Jarosława Kaczyńskiego, ale szkodliwe dla Kościoła Katolickiego. Bowiem obłudnicy, którzy stroją się w szaty obrońców Kościoła, aby wykorzystać Go dla swoich celów są dla Kościoła wielkim zagrożeniem – stwierdził Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro.

– Obłudnicy, którzy mają usta pełne frazesów, a jednocześnie tolerują zabijanie bezbronnych są nie mniejszym zagrożeniem dla Polski niż ci, którzy jawnie domagają się mordowania dzieci poczętych. Jan Paweł II mówił: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Polska „elita” polityczna nie ma nic przeciwko zabijaniu polskich dzieci – podsumował.

stronazycia.pl

fot. Fb/Fundacja Pro – Prawo do Życia

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net