„Kaczyński nie tylko zapewnił, że aborcja w Polsce będzie legalna, ale też udzielił porad, jak obejść obecne przepisy”. Dominik Cwikła w Korona TV (WIDEO)

Dominik Cwikła w Korona TV wskazał, że Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla „Wprost” nie tylko zapewnił, że prawo do zamordowania nienarodzonego dziecka w Polsce będzie legalne, lecz – według publicysty – jest możliwe, iż jeszcze przed końcem obecnej kadencji Sejmu zostanie przywrócone. Zwrócił także uwagę, że szef rządzącej partii wskazał, jak można obejść obecne przepisy, by zamordować dziecko w Polsce legalnie oraz zasugerował, że nielegalne ogłoszenia o przeprowadzaniu tzw. aborcji nie będą ścigane.

– Co tam z obroną życia w naszym kraju? „To skomplikowane”, gdyby tak facebookowo to określić. Bo niby gdzieś tę obronę życia poszerzono, ale w sumie to jej nie ma, a i ostatnio pojawiły się od samego naczelnika wskazówki, jak można te obecne przepisy – włącznie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego – obejść. To dość szalona sprawa – powiedział Dominik Cwikła.

Następnie dodał, że „jeśli ktoś sądzi, że w pisie jest jakaś 'opcja prolife', że chcą chronić życie i że ta obrona życia, którą wprowadzili pozostanie, to pozostaje mi zazdrościć mi błogiej nieświadomości i naiwności”.

W trakcie programu Cwikła przedstawił fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla „Wprost”. – Bzdurą jest twierdzenie, że aborcja [w Polsce – red.] jest zakazana. Wciąż jest dopuszczalna, jeśli ciąża wywodzi się z przestępstwa i jeżeli zagraża życiu, albo zdrowiu kobiety. Chodzi tylko o zespół Downa i Turnera, gdzie możliwość aborcji zlikwidowano. Ale też wiem, że są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej – mówił Kaczyński.

Co z niej wynika? – Po pierwsze, mamy tutaj właściwie przyznanie się do tego, że „tak, ja naczelnik wiem o tym, że są ogłoszenia o mordowaniu dzieci i niezgodnie z obowiązującym u nas prawem, ale korzystajcie z tego, a my nie będziemy tego ścigali”. Inaczej tego zrozumieć nie można – podkreślił Cwikła. Następnie zaś zwrócił uwagę, że Kaczyński „bardzo broni prawa do tzw. aborcji, czyli prawa do zamordowania dziecka nienarodzonego”.

– Podkreśla, że zlikwidowano tutaj tę przesłankę eugeniczną, ale nie tyle eugeniczną, co konkretnie dwie – zespół Downa i zespół Turnera – zaznaczył prowadzący program. Następnie zaś zwrócił uwagę, że Kaczyński wprost powiedział, iż można wykorzystać „furtkę w postaci zdrowia psychicznego”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “„Kaczyński nie tylko zapewnił, że aborcja w Polsce będzie legalna, ale też udzielił porad, jak obejść obecne przepisy”. Dominik Cwikła w Korona TV (WIDEO)

 • 25 maja 2021 o 16:52
  Permalink

  Ciekawe, co na to do szczętu skompromitowany pan prof. Bartyzel. Jeszcze niedawno pisał tak:

  „W apelu Jarosława Kaczyńskiego zabrzmiał ton prawdziwie maurrasowski: słowa iż musimy bronić naszych kościołów „za każdą cenę” przypominają słowa przysięgi członków Ligi Akcji Francuskiej o walce „wszystkimi środkami” (par tous les moyens) w potrójnej obronie: obronie religijnej, obronie społecznej i obronie narodowej” – napisał profesor.

  „Ta trójformuła Maurrasa jest w pełni adekwatna do naszej obecnej sytuacji, kiedy siły ciemności i anarchii rzuciły się z opętańczym wyciem do ataku do największe świętości: religię, życie i patriotyzm”.

  „Dlatego odpowiedź zdrowych jeszcze, czyli niezakażonych ateistyczną wścieklizną, sił narodu musi być nie tylko zdecydowana, ale również zintegrowana: straż wokół świątyń w obronie przed ich zbezczeszczeniem, bezkompromisowa ochrona życia naszych braci i sióstr najmniejszych oraz obrona wartości tradycyjnych, które uczyniły z nas naród i są niezbędne do zachowania jego tożsamości, są ze sobą nierozerwalnie złączone”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.