Kaczyński przeciwko pełnej ochronie życia?

foto: Facebook
foto: Facebook

Jarosław Kaczyński deklaruje chęć powstrzymania zabijania dzieci z przyczyn eugenicznych. Jednak, jego zdaniem, wolno mordować dzieci w pewnych przypadkach. Jest to prawdopodobnie odniesienie do obywatelskiej inicjatywy „Stop aborcji”, której los zdaje się być coraz mniej pewny, mimo ogromnego poparcia w społeczeństwie i rządów zdeklarowanej prawicy.

Prezes Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „wSieci”. – Na pewno trzeba zatrzymać proceder uśmiercania dzieci, które mają różne wady rozwojowe. To jest coś nieludzkiego i z tą eugeniką trzeba w Polsce skończyć. Dalej posunąć się, w moim przekonaniu nie można – mówi Kaczyński. – Niektóre wypowiedzi wzywające do wyłączenia także przypadków, gdy chodzi o ratowanie życia kobiety lub ciąże z gwałtu, sprawiają w mojej opinii wrażenie nakręcające drugą stronę – dodaje.

Jego tłumaczenie jest powielaniem kłamstw – świadomie lub nie – które aborcyjne lobby próbuje forsować w opinii społecznej na temat ustawy chroniącej życie. – Są zresztą pewne granice działania państwa. Państwo nie może nakazać umrzeć kobiecie, która chce ratować swoje życie – próbuje tłumaczyć Jarosław Kaczyński.

Lider PiS mówił też, że państwo „nie ma prawa nakazać urodzić zgwałconej nastolatce” oraz że rzekomo „wielu księży”, z którymi rozmawiał, obawia się, że „efektem penalizacji tych wyjątków może być za kilka lat aborcja na życzenie”.

Fundacja Pro-Prawo do Życia zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy chroniącej życie. Wbrew powtarzanym po lewej i prawej stronie hasłom, projekt zakłada użycie leczniczych metod koniecznych do ratowania matki, licząc się ze śmiercią dziecka. W przypadku, gdy rozwój wypadków nieuchronnie prowadzić będzie do śmierci matki lub dziecka, lekarz nie będzie karany.

CWIK/Pch24.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.