29 września 2023
Rodzina

Kanadyjczycy stają się eugenikami. Co trzeci chce, by można było mordować osoby bezdomne i żyjące w skrajnym ubóstwie

– Jedna trzecia społeczeństwa popiera wprowadzenie śmierci na żądanie dla osób bezdomnych lub żyjących w skrajnym ubóstwie, nawet jeśli są całkowicie zdrowe – podaje portal „VaticanNews” przywołując sondaż przeprowadzony w Kanadzie w kwestii mordowania osób dorosłych.

– Sondaż został przeprowadzony przez narodowy instytut badawczy siedem lat po tym, jak w Kanadzie wprowadzono nowe przepisy dotyczące tzw. „pomocy medycznej w umieraniu”. Wspomagane samobójstwo jest obecnie możliwe w tym kraju dla każdej osoby dorosłej, która twierdzi, że cierpi z powodu jakiegokolwiek rodzaju cierpienia, które subiektywnie uważa za nie do zniesienia oraz hipotetycznej możliwości jego pogłębienia – podaje vaticannews.va.

27 proc. Kanadyjczyków stwierdziło, że zgodziłoby się przyznać „pomoc medyczną w umieraniu” z powodu „ubóstwa” bez żadnej choroby. 28 proc. z kolei zgadza się na to z powodu bezdomności.

Innymi słowy, Kanadyjczycy chcą, by można było wymordować osoby bezdomne i ubogie. Ponadto 20 proc. badanych uważa, że tzw. eutanazja „powinna przysługiwać każdemu z dowolnego powodu”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, przepisy wprowadzone pod pretekstem „ulżenia nieuleczalnie chorym” niezwykle szybko przeszły w postulat mordowania ludzi ze względu na dowolne odczucia. Po raz pierwszy zamordowanie na życzenie zalegalizowano w Kanadzie w 2016 roku, kiedy skorzystać z tzw. eutanazji mogli jedynie nieuleczalnie chorzy.

Po drugie, około 100 lat temu eugenika była niezwykle popularna na Zachodzie, w szczególności na kontynencie amerykańskim. Popularność dla tego ruchu zmalała w wyniku polityki III Rzeszy Niemieckiej i ogólnej nienawiści wobec Adolfa Hitlera, który wówczas – wraz ze stworzonym przez siebie rządem – uchodził za czołowego przedstawiciela ruchu eugenicznego na świecie.

Jak widać, nastroje zataczają koło…

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net