Karczewski o projekcie pro-life i eugenice

foto: YouTube
foto: YouTube

Słowa marszałka Stanisława Karczewskiego odnośnie ochrony życia dzieci z zespołem Downa wskazują, iż Senat tak naprawdę nie chce wdrażać konkretnych działań – zwłaszcza w temacie zmian prawa.

Pytany o konkretne zmiany prawne, które miałyby zakazać zabijania nienarodzonych, marszałek Karczewski odpowiada bardzo wymijająco. Z jednej strony deklaruje, iż jest przeciwny tzw. aborcji eugenicznej, z drugiej jednak na pytanie, kiedy zabijanie zostanie zakazane prawnie odpowiada: „Być może nigdy nie zostanie zakazane ustawowo”.

– Wkrótce przedstawimy projekt zmian dotyczący aborcji bez konieczności zmiany ustawy, właśnie po to, żeby dzieci z zespołem Downa się rodziły, a nie były zabijane – tłumaczy, deklarując, iż na rozmowę o innych rozwiązaniach jest „za wcześnie”. Jednocześnie Karczewski odniósł się do czarnych protestów. Podkreślił, że są one stricte polityczne, oraz że świadczą, iż Polacy potrzebują edukacji w kwestii ochrony życia i rozwoju prenatalnego. Jednocześnie straszył, że „kiedy lewica doszłaby do władzy, to maksymalnie zliberalizowałaby prawo aborcyjne, umożliwiając zabijanie dzieci do 12. tygodnia życia”.

MGOT/pch24pl, onet.pl

____________________________________

Chcesz pomóc walczyć o życie nienarodzonych? Dołącz do naszej redakcji  – pomóż znajdować i redagować wiadomości ze świata prolife! TUTAJ więcej informacji.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.