Kard. Canizares ostrzega przed gender

Arcybiskup Walencji, kard. Antonio Canizares Llovera, kolejny raz przypomniał wiernym, jak szkodliwa dla społeczeństwa jest ideologia gender. Hierarcha nie boi się, iż znów zostanie podany do sądu za krytykę działań neofeministek i homolobby.

foto: twitter.com/actuallcom
foto: twitter.com/actuallcom

Do kwestii gender kard. Canizares odniósł się podczas homilii w święto Wniebowzięcia NMP. Odwołując się do biblijnego obrazu Maryi depczącej głowę węża przypomniał, iż wciąż zagrażają nam „nowe smoki” – niegdyś chrześcijanom groziło imperium rzymskie, później z wiarą walczył komunizm. Obecne „smoki” to ideologia gender i filozofia materialistyczna. To nie pierwsze odważne słowa kardynała o siłach zwalczających rodzinę. Za poprzednie arcybiskupa pozwała do sądu grupa stowarzyszeń feministycznych i LGBT (TUTAJ).

Kard. Canizares odniósł się do oskarżeń w specjalnym komunikacie, gdzie podkreślił, iż Kościół od dawna pomaga kobietom cierpiącym z powodu przemocy czy wykorzystywania. „Nie wszystkie jednak fakty podawane są do wiadomości publicznej, nikt się nimi nie szczyci, ale są one realizowane w prostocie i w cichej pracy” – dodał hierarcha.

MGOT/radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net