Koniec zbiórki podpisów pod inicjatywą „Stop Aborcji”

Po trzech miesiącach zakończyła się zbiórka podpisów pod inicjatywą zakazującą mordowania nienarodzonych dzieci. W ciągu tego czasu Fundacja Pro organizowała, oprócz zbierania podpisów, także liczne pikiety, które miały na celu uświadomienie społeczeństwu, czym naprawdę jest tzw. aborcja i jakie są jej skutki. Przez te trzy miesiące wyjaśniała również założenia projektu przygotowanego przez Ordo Iuris oraz jego znaczenia.

foto: StopAborcji.pl
foto: StopAborcji.pl

Wolontariusze spotykali się z różnym odbiorem ich inicjatywy. Ze strony środowisk lewicowych często był on nieprzychylny, czasem dochodziło nawet do prób pobicia, niszczenia sprzętu należącego do Fundacji oraz innych aktów wandalizmu. Niekiedy konieczna była interwencja Policji.

Jednak podczas tej akcji do Fundacji Pro zgłosiła się rekordowa liczba ludzi chcących zbierać podpisy. Nie brakowało też indywidualnych zapewnień o złożeniu podpisu i skutecznym namawianiu rodziny i przyjaciół do zrobienia tego z pozoru drobnego gestu, które co chwilę napływały.

Wolontariusze przyznają także, iż spotkali się niejednokrotnie z ofiarami obecnego prawa aborcyjnego – kobietami przymuszanymi przez rodzinę i lekarzy do zabicia dziecka z powodu domniemanej choroby, rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy często są pytani o to dlaczego nie zgładzili swojego potomka.

Przez media przetoczyła się proaborcyjna propaganda. Na początku pojawiło się mnóstwo pytań, o to czy w myśl inicjatywy zamierza się skazywać matki na śmierć, a kobiety, które poroniły, na karę więzienia. Te i jeszcze inne zarzuty były obalane przez zaangażowanych w Fundacji Pro, którzy przytaczali odpowiednie artykuły proponowanego projektu.

Fundacja podkreślała także, do jakich wynaturzeń prowadzi obecne prawo. Jako argument przytaczano tu chociażby przykład dziecka, które przeżyło procedurę zabijania go w łonie matki i urodziło się w warszawskim szpitalu. Dziecku jednak nie udzielono jakiejkolwiek pomocy, w skutek czego zmarło w męczarniach.

Do dzisiaj zliczono już prawie 380 tys. podpisów, a liczba ta wciąż rośnie. Fundacja Pro szacuje ostateczny wynik na około pół miliona. 5 lipca podpisy te zostaną złożone w Sejmie.

Maj/StopAborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net