Kościoły prawosławne również przeciwko konwencji genderowej. Polska wciąż ją popiera

Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net/Pixabay (kolaż)

Komitet Przedstawicieli Kościołów Prawosławnych przy Unii Europejskiej wypowiedział się stanowczo przeciwko Konwencji Stambulskiej zwaną także konwencją genderową. Rząd PiS, mimo obietnic przed wyborami, nadal nie wycofał polskiego poparcia wobec niej.

KPKP wypowiedział się stanowczo przeciwko Konwencji Stambulskiej, która według wielu ekspertów jest furtką do forsowania ideologii gender w Europie.

Komitet wyraża zadowolenie z przyjęcia dokumentu i tworzenia globalnych norm prawnych, jednak jest poważnie zaniepokojony z powodu klauzuli dotyczącej ideologii gender oraz powiązanych z nią innych terminów. Prawosławny komitet wskazuje, że państwa, które ratyfikowały dokument (m.in. Polska) nie mają jednej interpretacji tej terminologii, przez co może dojść do poważnych nadużyć.

Dlatego KPKP wnioskuje, by słowo „gender” rozumieć jedynie jako „dwie płci” stworzone przez Boga. Jednocześnie wskazuje, że starania podejmowane w celu zapobiegania przemocy domowej są potrzebne. Trzeba jednak dążyć do umacniania rodziny, w której mężczyzna i kobieta nawzajem się szanują i wspierają. Komitet zachęca kraje europejskie do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz wypracowania zasad prawnych chroniących rodzinę jako wartość społeczną.

– Jako prawosławni chrześcijanie wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do promowania świętości rodziny i jej znaczenia dla zagwarantowania przyszłości Europy – czytamy w przesłaniu PKPK.

Jednym z państw, które obecnie popierają konwencję genderową jest Polska. Marek Jurek w rozmowie z KAI we wrześniu zeszłego roku stwierdził, że „ta umowa tylko w nazwie dotyczy zwalczania przemocy, którą przecież potępia i zwalcza ustawodawstwo wszystkich demokratycznych państw”. – Konwencja Stambulska to po prostu konwencja genderowa, zakładająca użycie władzy i przymusu w walce ze „stereotypowymi rolami mężczyzny i kobiety”. Art. 12/1 konwencji zobowiązuje państwa do użycia „koniecznych środków”, łącznie z „wykorzenianiem tradycji”, aby wprowadzać zamierzone zmiany społeczne i kulturowe. Co więcej, art. 4/4 z góry usprawiedliwia przymus i ograniczenia wolności podjęte w imię utopii genderowej, gdyż oświadcza, że działania podejmowane w jej imię „nie stanowią dyskryminacji” – mówił wówczas Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej. Dodał, że „właśnie dlatego konwencja ta budziła tak ostre sprzeciwy nawet w gabinecie Donalda Tuska, nie mówiąc o solidarnym sprzeciwie opozycji z PiS na czele”.

W grudniu 2014 roku Jarosław Kaczyński mówił, że jest „zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet, natomiast to nie ma nic wspólnego z konwencją”. – Jestem zdecydowanie przeciwko konwencji – powiedział polityk. – Jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał – bardzo, bardzo twarda, tylko niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że kobieta czy mężczyzna to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura – deklarował.

Po wyborach jednak partia zmieniła zdanie.

– W związku z pytaniami o działania rządu w odniesieniu do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporządzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r., minister Adam Lipiński podkreślił, iż nie są podejmowane żadne działania mające na celu jej wypowiedzenie – poinformował w maju ubiegłego roku biuro pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

– Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu, którzy poinformowali nas, że po dyskusji nad możliwością wycofania się z konwencji podjęto decyzję, że Polska nie tylko się nie wycofa, ale nawet więcej, przystąpi do jej implementacji. Jest to dla nas ważne i będziemy nadal monitorować tę sytuację – informowała w maju tego roku Maria Arena, członkini Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów.

vaticannews.va, polityka.pl, pap.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net