Ludzkie życie jest zbyt cenne, by je niszczyć – przypomina apb Hoser

O wyjątkowej wartości każdego ludzkiego istnienia przypomniał w kontekście sejmowej debaty arcybiskup Henryk Hoser. Hierarcha podkreślił również, iż pomoc samotnym czy nastoletnim matkom i odpowiednie wychowanie młodzieży jest także częścią działań wchodzących w skład obrony życia.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W swoich słowach abp Hoser wyraźnie zaakcentował, iż morderstwo nienarodzonego człowieka to czyn moralnie zły, czego nie są w stanie zmienić żadne używane przez zwolenników tego zjawiska eufemizmy czy niedopowiedzenia. Na ocenę etyczną czynu nie ma także wpływu sposób dokonania zabójstwa. – Wiele z tych aktów następuje drogą medyczną, ale są one rejestrowane w gabinetach aborcyjnych pod fałszywymi rozpoznaniami. Powszechnie stosuje się eufemizmy o jednoznacznym znaczeniu dla wtajemniczonych. Tabletki poronne otworzyły drogę do „autoaborcji” – powiedział Hoser.

Jednocześnie, jako alternatywę dla tzw. aborcji, wskazał realną i konkretną pomoc tym kobietom, które zmagają się z wątpliwościami będąc jeszcze w ciąży, a także tym, które wychowują już np. chore dzieci. – Pewnym wyjściem naprzeciw tym wyzwaniom są m.in. hospicja perinatalne, których mamy kilka w Polsce, czy też hospicja postnatalne, które z czasem przejmą opiekę nad takim kalekim dzieckiem, w przypadku kiedy dana matka nie chce, czy nie jest w stanie go wychowywać – zauważył arcybiskup. Zwrócił także uwagę na problem edukacji młodzieży, której wmawia się hedonistyczne podejście do życia, a to owocuje choćby wzrostem ilości nastoletnich ciężarnych. – Mamy tu do czynienia z problemem lekceważenia powagi życia płciowego, które przecież prowadzi do zapłodnienia i poczynania dzieci. Pomija się odpowiedzialność ojców biologicznych, której brak powinien być karalny. Brakuje nam dziś etosu wychowawczego, podczas gdy zachęca się młodzież do podejmowania czynności seksualnych w imię „prawa jednostki”. Zapomina się, że za tym idzie cały korowód ludzkich nieszczęść, w tym również śmierci poczętych dzieci – zauważył ze smutkiem arcybiskup.

Hierarcha przypomniał, iż obecnie toczy się swoista wojna ideologiczna w kwestii ochrony bądź odrzucenia ludzkiego życia. – Powszechna jest przecież wiedza, że każdy osobnik biologiczny rozpoczyna swoje istnienie z chwilą zapłodnienia a więc i tej formy jaką jest zarodek – dodał, wskazując także na coraz silniejszą relatywizację ludzkiego życia. – W konsekwencji życie nie tylko osób nienarodzonych ale nawet dzieci czy dorosłych jest niesłychanie względne, wyrazem tego są intensywne starania o możliwość eutanazji czy też czy też eugeniki poprzez eutanazje – dodał.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.