10 czerwca 2024
Rodzina

Maląg złapana na kłamstwie ws. konwencji genderowej. „To nie tak było powiedziane”. A jednak było (WIDEO)

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekonywała w Radiu ZET, że „absolutnie nie będziemy wypowiadać Konwencji Stambulskiej” i że „rząd się nie wycofa”. To odpowiedź minister Maląg na pytanie od słuchacza, który przypomniał, że prawie trzy lata temu minister Maląg ogłosiła, że Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Konwencja Stambulska, zwana także konwencją genderową, pod pretekstem ochrony przed przemocą forsuje w prawo państwowe przepisy wspierające ideologię LGBT.

– Minęły 2 lata 8 miesięcy od ogłoszenia przez panią przygotowań do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Co się dzieje w tej sprawie? – zapytał pan Mariusz, którego pytanie zacytował prowadzący program dziennikarz Bogdan Rymanowski.

– Ja powiem tak, że pamiętam swoją wypowiedź, chyba to było w Telewizji Trwam, z tego, co pamiętam… – mówiła Maląg, na co Rymanowski przypomniał, że miało być to 17 lipca 2020 roku. Faktycznie chodzi o program „Polski Punkt Widzenia” z 16 lipca.

– „Przygotowujemy się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”, to pani słowa – podkreślił Rymanowski.

– Myślę, że to nie tak było wypowiedziane, tylko rozważamy… różne… absolutnie nie będziemy wypowiadać Konwencji Stambulskiej – odpowiedziała Maląg.

– Do tego już się wielokrotnie odnieśliśmy i te działania, które podejmujemy tu na terenie kraju ale także w działaniach tej unii międzynarodowej… – mówiła minister.

– Wycofuje się pani troszeczkę z tych słów? – dopytał dziennikarz.

– Nie, ja wtedy mówiłam, że my analizujemy. To było zupełnie na miękko… – przekonywała dalej Maląg.

– Czyli dzisiaj nie ma problemu Konwencji Stambulskiej? – zapytał Rymanowski, na co Maląg odpowiedziała, że „nie ma żadnego problemu” i „rząd się nie wycofa” z konwencji genderowej.

Co naprawdę powiedziała wówczas Marlena Maląg? Otóż zapowiedziała, że rząd szykuje się do wypowiedzenia konwencji genderowej.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone. Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości – powiedziała Maląg.

Cały program „Polski Punkt Widzenia” w Telewizji Trwam znajduje się poniżej. Wątek konwencji genderowej zaczyna się w połowie 16-ej minuty programu.

Pelikany zapewne mają chwilowy „błąd” w procesie poznawczym, ale na to zapewne również znajdą usprawiedliwienie, że „a gdyby było PO, to…”. Tylko, że praktyka pokazuje, że PiS robi dokładnie to samo, co PO, lecz z większym zawzięciem.

kontrrewolucja.net / radiozet.pl / youtube.com

fot. ilustracyjne/Marlena Maląg dziś i dwa lata temu/fot. Tt/ Gość Radia ZET/YT/Radio Maryja (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net