Marsz dla Życia i Rodziny

wikimedia commons

Ulicami Gdańska przeszedł Marsz Życia i Rodziny, który połączono z uroczystościami 75. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Zwolennicy ochrony życia oraz wartości rodzinnych przemaszerowali z kościoła św. Brygidy pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970.

– Postanowiliśmy połączyć te dwa wydarzenia, ponieważ chcemy kontynuować dzieło żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i bronić wartości takich jak rodzina i życie – mówi Adrianna Garnik, szefowa fundacji Tożsamość i Solidarność. – Współczesny świat i jego dominujące ideologie prezentują życie, jako wybór zgodnie z którym możemy decydować – kogo zabić – a kogo nie. Nie godzimy się na to i chcemy głośno zamanifestować życie – dodaje Garnik.

Marsz poprzedziła Msza św. odprawiona przez proboszcza parafii św. Brygidy, Ludwika Kowalskiego. – Żołnierze ci walczyli o Polskę wierną swojemu tysiącletniemu dziedzictwu. Zadanie to nadal pozostaje aktualne. Marsz dla życia i rodziny ma to ukazywać, by inni zaczęli szanować te wartości. Jak podkreślał św. Jan Paweł II – dzieci to przyszłość – przypomniał ks. Kowalski. –  Modlimy się dzisiaj – w 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych – o łaskę zbawienia dla poległych żołnierzy. Walczyli i ginęli za ojczyznę, aby była wierna wartościom – życiu i rodzinie – zauważył kapłan.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net