Marsz dla Życia i Rodziny: „Każde życie jest bezcenne”

foto: YouTube (Marsz.TV), "Spot promujący Marsz dla Życia i Rodziny 2016"
foto: YouTube (Marsz.TV), „Spot promujący Marsz dla Życia i Rodziny 2016”

15 maja w całym kraju Polacy kolejny raz będą manifestować swoje poparcie dla życia. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. W akcji ma wziąć udział 140 miast. Organizatorzy – Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zaznaczają, że istnienie każdego człowieka, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa, czyli prawa do życia.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z okazji zbliżającego się Marszu przygotowało również spot promocyjny. Wykorzystane w nim słowa z wiersza „Dzieci” autorstwa św. Jana Pawła II przypominają o wartości życia ludzkiego. Organizatorzy Marszu zwracają uwagę, że każdy człowiek ma prawo do życia. W Polsce na podstawie obowiązujących przepisów rocznie aż ponad półtora tysiąca nienarodzonych dzieci traci życie. Są to głównie zabójstwa eugeniczne, przeprowadzane ze względu na „podejrzenie uszkodzenia płodu”, co w praktyce oznacza najczęściej podejrzenie zespołu Downa. Organizatorzy chcą, aby dzieci  zarówno przed, jak i po urodzeniu były traktowane z takim samym szacunkiem. – Uderza nas to, że w Polsce wciąż dokonuje się aborcji chorych dzieci, zamiast udzielać wsparcia i otaczać opieką rodziny, które podejmą się ich wychowywania – powiedział Paweł Kwaśniak, prezes Centrum.

Marsze dla Życia i Rodziny to dobra okazja, żeby dać świadectwo przywiązania do wartości rodzinnych. – Zapraszamy wszystkie osoby dumne ze swoich rodzin. Pokażmy, że dzieci, które posiadamy są dla nas darem, a nie obciążeniem; że nasi współmałżonkowie są dla nas najważniejszymi osobami, z którymi budujemy naszą codzienność – zachęcał do uczestnictwa w Marszach Paweł Kwaśniak.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net