Marsz Świętości Życia przeszedł ulicami stolicy

Już po raz dwunasty ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Tysiące osób manifestowały swoje poparcie dla wartości takich, jak ochrona życia i rodziny.

twitter.com/salezjanki_cmw

Marsz rozpoczął się przed południem, gromadząc warszawiaków na wspólnej Eucharystii. W obu stołecznych diecezjach, warszawskiej i warszawsko-praskiej, odprawiono uroczyste Msze święte. W archikatedrze św. Jana na Starym Mieście sprawował ją kard. Stanisław Nycz, w katedrze św. Floriana na Pradze Eucharystii przewodniczył bp Kazimierz Romaniuk. – Będziemy mówić i wołać o to, by każde życie było święte w odbiorze wszystkich ludzi oraz by godność człowieka była chroniona także w wymiarze prawnym, ale także w wymiarze przeżywania radości z tego, że na świat przychodzi nowy człowiek – przypomniał kardynał Nycz.

Po Mszy świętej uczestnicy marszu zgromadzili się pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, skąd przeszli radosnym korowodem do bazyliki Świętego Krzyża. W manifestacji poparcia dla ochrony życia uczestniczyły osoby w różnym wieku, od maluchów po seniorów. Nie zabrakło także kobiet oczekujących potomstwa. Na transparentach pojawiały się radosne hasła afirmujące życie i wartości rodzinne, dzieci niosły w dłoniach papierowe serca.

Marsz Świętości Życia organizowany jest w stolicy od dwunastu lat, odbywa się zawsze w niedzielę po uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Jak zwykle wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna pod hasłem „Pielucha dla malucha”. Uczestników zachęcano, by składali w przeznaczonych do tego miejscach dary dla potrzebujących dzieci: nie tylko pieluchy, ale także środki czystości, jedzenie, mleko. Dary zostaną przekazane do Domów Samotnej Matki w Chyliczkach i Zielonce.

MGOT/gosc.pl, rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.