6 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

MaterCare Polska popiera projekt Inicjatywy Obywatelskiej „Stop Aborcji”

foto: Pixabay (edytowane)
foto: Pixabay (edytowane)

Fundacja MaterCare Polska, zrzeszająca katolickich ginekologów położników oraz innych pracowników służby zdrowia, w pełni popiera projekt Inicjatywy Obywatelskiej „Stop Aborcji”. Organizacja przyłącza się także do kampanii informacyjnej jako partner wspomnianej Inicjatywy. Fundacja wspiera swoich członków w działaniach, które bronią godności życia człowieka i ludzkiej prokreacji. MaterCare walczy także o prawo do wolności sumienia dla lekarzy, gdy są oni poddawani presji zabijania niechcianych lub niepełnosprawnych dzieci.

 – Projekt ustawy o ochronie życia jest bardzo ważny. W procederze aborcji pozbawiany życia jest ktoś niewinny i niepowtarzalny. Matkę dziecka z kolei narażamy na powikłania zdrowotne, zarówno somatyczne jak też psychiczne – – uważa Nikoleta Broda, położna i członek zarządu MaterCare Polska. – Personel medyczny staje przed dylematem skazania na śmierć człowieka przed jego urodzeniem. […] Gloryfikowana przez wiele środowisk ustawa (tzw. kompromis aborcyjny), jest szkodliwa i demoralizującą. Należy ją czym prędzej zmienić  – dodaje położna.

Do projektu Inicjatywy Obywatelskiej „Stop Aborcji” odniósł się także profe. Bogdan Chazan,  Przewodniczący Rady Fundacji MaterCare Polska. Wskazuje on, że projekt powstał w wyniku prac zespołu złożonego z przedstawicieli wielu dyscyplin nauki i medycyny. Były Dyrektor Szpitala Św. Rodziny podkreśla, że obecna ustawa przekreśla godność dzieci, którym grozi zamordowanie przed narodzeniem, pogarsza także stan zdrowia matek i zwiększa stopień zapaści demograficznej. Obecnie obowiązujące prawo zagraża także sumieniom lekarzy, pogarszając ich morale i ogólnej jakości sprawowanej przez nich opieki medycznej.

Zarówno Nikoleta Broda, jak i profesor Bogdan Chazan odnieśli się do szeroko ostatnio dyskutowanego postulatu odejścia od automatycznej bezkarności kobiet, które zabiły swoje dziecko przed narodzeniem, w sposób umyślny i  dobrowolny. – Zwolnienie z kary matki bez względu na okoliczności zdarzenia spowoduje, że osoby oskarżone o współudział w zabiciu dziecka, będą przy akceptacji matki przerzucać na nią swoją winę, tak by uniknąć kary – podsumował lekarz. Zdanie profesora Chazana podziela także Nikoleta Broda. – Jeśli mamy do czynienia z przestępstwem, należy wówczas wyciągnąć konsekwencje w stosunku do osoby, która się tego dopuściła. W zależności od okoliczności, sąd powinien mieć możliwość odstąpienia od ukarania. Weźmy pod uwagę, że prawa człowieka, to nie tylko prawa kobiet, ale również prawa dziecka, które już poczęte ma prawo do narodzin i troskliwej opieki – stwierdziła kobieta.

Ryzyko odpowiedzialności karnej połączone z możliwością niekarania przez wymiar sprawiedliwości kobiety, która dobrowolnie, ale nielegalnie, pozbawiła życia swoje nienarodzone dziecko, obowiązuje w wielu krajach Europy Zachodniej i absolutnej większości państw świata, m.in. w Irlandii, we Włoszech, na Węgrzech, w Szwajcarii, Japonii, Tajlandii i Chile, oraz w Watykanie.

Maj/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net