Międzynarodowa Nagroda Odważnej Kobiety. Otrzymał ją mężczyzna

Nagrodę przeznaczoną dla odważnych kobiet otrzymał w tym roku mężczyzna udający kobietę.

Przyznawanie Międzynarodowej Nagrody Odważnej Kobiety zapoczątkowała senator Condoleeza Rice, republikańska senator z administracji prezydent Georga Busha. Ideą było uhonorowanie „kobiet z całego świata, które wykazały się wyjątkową odwagą, siłą i przywództwem w obronie pokoju, sprawiedliwości, praw człowieka, równości i równouprawnienia płci oraz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt we wszystkich ich różnorodność – często z wielkim osobistym ryzykiem i poświęceniem”.

W tym roku jednak nagrodę przyznano mężczyźnie udającemu kobietę. Kapituła, w obecności żony prezydenta USA Jill Biden oraz Sekretarza Stanu Anthony’ego Blinkena przyznała ją osobie przedstawiającej się jako Alba Rueda.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Argentyńczyk przedstawiony został jako „kobieta transpłciowa, która była wyrzucana z sal lekcyjnych, pozbawiana możliwości przystępowania do egzaminów i pracy, poddawana przemocy i odrzucana przez rodzinę”.

– Jednak w obliczu tych wyzwań wciąż pracowała nad tym jak położyć kres przemocy i dyskryminacji społeczności LGBTQ+ w Argentynie – przekonywano.

Jak widać, postępackie poglądy i ich forsowanie sprawia, że historia zatacza koło i kobiety są rugowane nawet z nagród przeznaczonych dla nich.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. freeimages.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net