1 marca 2024
Rodzina

Missouri za życiem. Władze stanu chcą pozbawić aborterów wszelkich dotacji

Dwóch senatorów stanu Missouri złożyło projekt ustawy, który ma pozbawić placówki aborcyjne Planned Parenthood jak i innych dostępu do funduszy z ubezpieczenia zdrowotnego Amerykanów. Jeden z senatorów domaga się również postawienia przed sądem władz PP za nielegalne wywożenie nastolatek niemających ukończonych 16 roku życia – bez wiedzy i zgody rodziców – do innych stanów w celu zamordowania ich nienarodzonego dziecka.

Projekt złożyli senatorowie stanowi Nick Schroer i Mary Elizabeth Coleman.

– Nasze podatki nie powinny trafiać do tego typu instytucji, nawet jeśli jest to jeden cent – powiedział senator Schroer.

Projekt omawiano w połowie ubiegłego tygodnia na Senackiej Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej. Przewodniczy jej senator Coleman.

Wśród osób, które zabrały głos, był Jordon Weldon. Wskazał na bezprawne działanie PP, oskarżając organizację o „przemyt” nastolatek przez granicę stanu w celu zamordowania ich nienarodzonego dziecka.

PP miała nie informować przy tym rodziców dziewczyn o takim działaniu. Weldon przywołał przy tym film, który niedawno opublikowała redakcja Project Veritas. Dotyczy on 13-letniej dziewczynki, którą wywieziono do innego stanu. Eskortował ją starszy mężczyzna, który przyznał, że nie jest jej ojcem.

Senator Mary Elizabeth Coleman powiedziała, że obrońcy życia „od dawna podejrzewali”, że firmy aborcyjne wywożą poza stan młode dziewczyny. Susan Klein, dyrektor Missouri Right to Life, która brała udział w posiedzeniu zaapelowała o jak najszybsze wprowadzenie ustawy.

Ron Berry z PP sprzeciwił się projektowi. Przekonywał, że ustawa „pozbawiłaby pacjentki prawa do ratujących życie usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego od wybranego przez nich świadczeniodawcy”. Zaprzeczał też, by jakakolwiek filia PP w Missouri zapewniała „aborcję”. Jak przekonywał, „świadczy usługi w zakresie opieki zdrowotnej, takie jak badania przesiewowe w kierunku raka i planowania rodziny”.

– Są to usługi niezbędne dla naszego systemu opieki zdrowotnej i niezbędne dla naszych społeczności. Jeśli odbierze się na to fundusze, dokąd pójdą te osoby? – twierdził Berry.

pch24.pl

fot. TUBS/CC BY-SA 3.0/Wiki (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net