15 maja 2024
Kościół i wiaraRodzina

Modlitewna myślozbrodnia. Policja przeprosiła prolajferkę

Brytyjska policja przeprosiła Isabel Vaughan-Spruce, którą zatrzymano za to, że modliła się w myślach przed placówką aborcyjną w Birmingham. Śledztwo trwało w tej sprawie aż pół roku.

Vaughan-Spruce została aresztowana w ubiegłym roku za to, że stała pod placówką aborcyjną w Birmingham. Kobieta jest katoliczką.

Wówczas modliła się za nienarodzone dzieci. Robiła to jednak w milczeniu, w myślach.

Policjanci jednak uznali, że kobieta rzekomo łamie prawo. Uznano ją za podejrzaną i zatrzymano.

Po pół roku śledztwa policja uznała, że nie będzie już kontynuować tej sprawy. Funkcjonariusze przeprosili kobietę za „niedogodności”, których doświadczyła.

Wcześniej sąd pierwszej instancji odrzucił sugestię, by kobieta złamała prawo. Policja uznała zaś, że katoliczka mogła złamać prawo lokalne o ochronie wybranych miejsc publicznych, w których zakazuje się m.in. protestów przed placówkami aborcyjnymi.

Isabel Vaughan-Spruce nie protestowała w widoczny sposób. Absolutnie nie łamiąc żadnego przepisu, po prostu stała w publicznie dostępnym miejscu. Modliła się w myślach.

– To nie jest rok 1984, ale 2023. Nigdy nie powinnam była zostać aresztowana za myśli. Cicha modlitwa nie jest przestępstwem – skomentowała kobieta.

Wcześniej też policja wysłała do wszystkich komend w kraju informację, że cicha modlitwa nie łamie prawa. Był to komentarz do słów zatrzymującego katoliczkę policjanta, który przekonywał, że „jej zaangażowanie w modlitwę jest przestępstwem”.

Kobieta zapowiedziała, że teraz wróci na swojej poprzednie miejsce. Będzie dalej w ciszy modliła się za mordowane nienarodzone dzieci.

Obecnie w Zjednoczonym Królestwie przygotowywana jest ustawa mająca chronić wszystkie placówki aborcyjne w kraju przed „wywieraniem wpływu” w promieniu 150 metrów. Projekt wywołuje ogromne emocje, ponieważ napisany jest mętnym językiem i zawiera wiele nieprecyzyjnych określeń i pozostawia ogromne pole do interpretacji odnośnie tego, co jest „wywieraniem wpływu”.

pch24.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/New York Post/Christian Concern (kolaż KR)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net