Nagroda im. Piotra Skargi dla profesora Chazana

Bogdan Chazan, ginekolog położnik znany z bezkompromisowej walki o życie nienarodzonych dzieci, otrzymał nagrodę im. księdza Piotra Skargi, wręczaną przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej. Nagrodę wręczono profesorowi podczas Kongresu Konserwatywnego w Niepołomicach.

foto: YouTube
foto: YouTube

Wręczając nagrodę prof. Chazanowi wiceprezes Instytutu, Sławomir Skiba, przypomniał zdanie słynnego lekarza: „Gdybym się zdecydował na zabicie dziecka, zwłaszcza chorego, niewinnego – popełniłbym czyn niewłaściwy”. Jak sam zauważył, postawa profesora oraz jego merytoryczne wsparcie dla inicjatywy Stop Aborcji, była odważnym stanięciem po stronie życia, mimo intensywnych ataków ze strony lobby aborcyjnego. – bym się zdecydował na zabicie dziecka, zwłaszcza chorego, niewinnego – popełniłbym czyn niewłaściwy”. – Prostota tego zdania wiele mówi – czyn niewłaściwy – to pierwsze, co pomyśli nie tylko chrześcijanin, ale także każdy normalny człowiek, słysząc o zabijaniu dzieci nienarodzonych – dodał, gratulując profesorowi Skiba.

Kolejnym laureatem nagrody im. Piotra Skargi jest Jacek Kotula, szef podkarpackiej komórki Fundacji Pro-Prawo do życia, odpowiedzialny m.in. za organizację wystawy „Wybierz życie”, ukazującej prawdę o zabijaniu nienarodzonych. Jacek Kotula jest także założycielem obywatelskiej inicjatywy „Contra In Vitro” i organizatorem wielu Marszy dla Życia. – „Kompromisu w sprawach moralnych nie ma i nie może być, bo kończy się to decydowaniem o tym, kto, kiedy i ile ma żyć, a to już jest totalitaryzm”. Te słowa powiedział w jednym z wywiadów nasz drugi laureat, Jacek Kotula. Nie są one dla niego zgrabnym sloganem, którym pokazuje, jak bardzo ideowo się działa i za jak wielkimi sprawami stoi, w rzeczywistości nie robiąc niczego konkretnego. To słowa, które Pan Jacek Kotula zrealizował działając w obronie życia poczętego i podobnie jak poprzedni nagrodzony, musiał płacić za to cenę sądowych procesów i medialnych ataków – uzasadniał nagrodzenie Kotuli Sławomir Skiba.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.