„Najbardziej ekstremalny reżim aborcyjny w Europie”. Obrońcy życia zaskarżą przepisy w Irlandii Północnej. Gibson: Sekretarz może postawić znaki drogowe do ośrodków aborcyjnych

Organizacje prolife na Wyspach Brytyjskich zaskarżą przepisy Irlandii Północnej. Nowe prawo zapewnia pełne finansowanie przez państwo usług polegających na mordowaniu nienarodzonych dzieci. – Zespół prawników przygotowuje się do sądowej batalii przeciw decyzji Londynu, który wyposażył Sekretarza Irlandii Północnej w uprawnienia, oznaczające na tym terenie ekspansję kultury śmierci na olbrzymią skalę – podaje vaticannews.va.

– Stowarzyszenie Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) oraz Centrum Bioetycznej Reformy Irlandii Północnej (CBR NI) powołały zespół prawników, w celu stoczenia „batalii, która jest kluczowa dla kontynuacji ruchu obrony życia” w tej części świata – czytamy na portalu.

Rząd w Londynie zezwolił Sekretarzowi Irlandii Północnej Brandonowi Lewisowi na podejmowanie decyzji wspierających lobby aborcyjne na niespotykaną na naszym kontynencie skalę.

– Jest to szeroko zakrojona kampania, która obejmuje stosowne kroki w dziedzinie służby zdrowia, w wymiarze sprawiedliwości czy edukacji. O sprzeciw wobec tego procesu obrońcy życia apelują do „mężczyzn i kobiet ze wszystkich środowisk politycznych, wyznań i tradycji, którzy uważają prawo do życia za podstawowe prawo człowieka” – podaje serwis Radia Watykańskiego.

Liam Gibson ze Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych nazwał to „haniebnym przejęciem władzy przez Westminster”. Mówi również o „niekonstytucyjnych przepisach, które dają Sekretarzowi Stanu uprawnienia do promowania aborcji w dowolny sposób, jaki uzna on za stosowny”.

– Może on prowadzić kampanie, aby zmienić opinię publiczną i „zmniejszyć piętno” negatywnej oceny aborcji. Może nawet postawić znaki drogowe, aby kierować ludzi do ośrodków aborcyjnych – podkreśla Gibson. Obrońcy życia obawiają się, że – podobnie jak w Walii i Anglii – wprowadzony zostanie przymus seksualizacji dzieci – zwany „edukacją” seksualną – we wszystkich szkołach oraz legalizacja mordowania nienarodzonych dzieci u niepełnoletnich dziewcząt bez wiedzy ich rodziców.

– Doświadczamy obecnie najtrudniejszych czasów, z jakimi kiedykolwiek spotkał się ruch pro-life w Irlandii Północnej. Londyn próbuje narzucić niechętnej populacji najbardziej ekstremalny reżim aborcyjny w Europie – skomentował z kolei John Deighan, zastępca dyrektora generalnego Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC).

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.