Nazywający się katolikami, walczą o homozwiązki

foto: CEphoto, Uwe Aranas, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: CEphoto, Uwe Aranas, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Stan Kościoła w Niemczech jest powszechnie znany. Grupa polityków CDU – określanych powszechnie katolickimi – oraz członkowie Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (ZdK) walczy o przyznanie pederastom dodatkowych przywilejów. Chcą, by homozwiązki objęte były ochroną prawną taką, jak małżeństwa, zaś całość ma być podparta konstytucją.

Pomysł zrodził się w ZdK, który ściśle współpracuje z niemieckim episkopatem. Działający na rzecz pomysłu piszą, że przybliżenie prawnej sytuacji homozwiązków i małżeństw może wyrobić „właściwy szacunek” dla homoseksualistów oraz zaprowadzić „pożądane zmiany” w „ważnej kwestii społeczno-politycznej”.

Politycy CDU twierdzą, że nie jest ich intencją pełne zrównanie związków pederastów z małżeństwem. Natomiast „trwałe homozwiązki” zasługują – według organizatorów – na lepszą opiekę państwa.

To nie pierwszy raz, gdy środowisko angażuje się na rzecz lobby LGBT. ZdK nawoływał niegdyś do wprowadzenia w Kościele błogosławieństw dla homozwiązków. Zaś obecny szef Komitetu, Thomas Sternberg, na katolickim festiwalu „Dni Katolika” zapewnił środowiskom homoseksualnym bardzo szeroki udział w panelach dyskusyjnych.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net