Marsz przeciwko życiu uderza w Kościół

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Godności”. Neofeministki protestowały przeciwko próbom ograniczenia możliwości mordowania dzieci nienarodzonych. Rządzący zostali skrytykowani za chęć wprowadzenia całkowitego zakazu zabijania dzieci w łonach matek.

foto: twitter.com/katarynaaa
foto: twitter.com/katarynaaa

 – Chcemy mieć dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny – in vitro jest dla nas. A przede wszystkim żądamy zaprzestania wszelkich prób zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej – powiedziała Irina Ovcinicov, jedna z organizatorek zgromadzenia. – Dla rządzących mamy następującą wiadomość: przestańcie próbować zaostrzać ustawę antyaborcyjną. Jeśli tego nie zrobicie, przekonacie się, co to jest gniew kobiet i babska solidarność – odgrażała się neofeministka. Maszerujący ostro krytykowali obecną władzę, zapominając, iż ustawa o ochronie życia jest inicjatywą obywatelską.

Podczas „Marszu Godności” nie obyło się bez transparentów uderzających w wiarę katolicką. „Faceci w sukienkach NADAL nie mają macic” – można było przeczytać na jednym z nich. Aby uniknąć niedomówień tuż obok napisu umieszczono sylwetkę rzymskokatolickiego duchownego, co jednoznacznie wskazuje na antyklerykalne motywacje zgromadzonych.

Marsz poparł KOD, zaś  jednym z patronów wydarzenia zostało stowarzyszenie Stop Gwałtom, którego założycielem jest Mateusz Kijowski. Lider KOD nie odniósł się do faktu, iż jednym z postulatów pojawiających się na transparentach oraz oficjalnej stronie internetowej wydarzenia było skuteczne egzekwowanie alimentów. Jak wiadomo od dłuższego czasu, Kijowski sam ma problem z płaceniem alimentów. Pod koniec ubiegłego roku jego dług alimentacyjny wynosił ponad 80 tys. złotych.

Marsz wsparła grupa „Dziewuchy Dziewuchom”, która próbowała zachęcić do udziału przez stronę w mediach społecznościowych. „Ponieważ nie wszystkie z nas mogą Marsz wspierać aktywnie, zachęcamy również do wrzucania w komentarzach (i na własnych wallach) swoich zdjęć z kartką »‪#‎dziewuchydziewuchom‬ idą na ‪#‎marszgodności‬«. Tyle może zrobić każda Dziewucha, która popiera tę akcję” – zachęcała na swoim Facebooku organizacja. Mimo wszystko nie udało się zgromadzić tłumów. Przychylna marszowi „Gazeta Wyborcza” podaje, iż wzięło w nim udział ok 3 tys. osób.

Maj/pch24.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net