Nie zwlekają. Kijów popiera żądania LGBT

Środowiska ruchu LGBT złożyły petycję o legalizację tzw. małżeństw homoseksualnych na Ukrainie. Kijowski prezydent Wołodymyr Zełeński stwierdził, że co prawda nie jest obecnie możliwe formalne zatwierdzenie takich „małżeństw”, ponieważ trzeba byłoby zmienić konstytucję, co jest niemożliwe w stanie wojny, o tyle jednak zapewnił, że ministrowie zajmują się już tą sprawą.

Na Ukrainie środowiska LGBG złożyły elektroniczną petycję do prezydenta. Chodzi o legalizację „małżeństw” homoseksualnych.

Petycję podpisało 28 tys. osób. Według kijowskiego prawa, prezydent ma obowiązek udzielić rzeczowej odpowiedzi w tej sprawie.

Zełeński podkreślił, że konstytucja nie zezwala póki co na uchwalenie przepisów ogłaszających „małżeństwa” homoseksualne. Według obecnej konstytucji, państwo ukraińskie za małżeństwo uznaje związek za dobrowolną zgodą kobiety i mężczyzny. Tej zaś nie można zmienić z powodu stanu wojennego.

Jednak sprawa nie została odłożona. Jak podkreślił kijowski prezydent, rząd wypracował już „możliwość legalizacji związków partnerskich zarejestrowanych na Ukrainie w ramach prac na rzecz ustanowienia i zapewnienia praw i wolności człowieka.

– Gabinet Ministrów Ukrainy podejmuje działania w celu zapewnienia przestrzegania praw i wolności człowieka i obywatela – podkreślił Zełeński.

Wygląda więc na to, że wojna wojną, ale rewolucja obyczajowa musi przebiegać zgodnie z harmonogramem.

dorzeczy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net