9 grudnia 2023
Rodzina

Niemcy. Ktoś zdjął flagę LGBT ze szkoły i powiesił flagę RFN. Policja wszczęła dochodzenie, a media piszą o „prawicowym ekstremizmie”

W Brandenburgii w Niemczech „nieznani sprawcy” zdjęli z masztu przed budynkiem szkoły sześciobarwną flagę ruchu LGBT, po czym powiesili flagę Niemiec. Policja wszczęła dochodzenie, zaś niemieckie media piszą o „przestępstwie” powstałym z „prawicowego ekstremizmu”.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Burg koło Chociebuża. Flaga totalitarnego ruchu LGBT wisiała w zespole szkół im. Witkojc, serbołużańskiej pisarki.

Ktoś zdjął flagę totalitarnego ruchu i w jej miejsce powiesił flagę RFN. Tożsamość tej osoby nie jest póki co znana.

Władze szkoły dopatrzyły się jednak w tym czynie czegoś złego i to tak bardzo poważnie, że powiadomiły policję. Dalej zaczęła się komedia, ponieważ media piszące o sytuacji mówiły o „przestępstwie o możliwym podłożu prawicowo-ekstremistycznym”.

Pch24.pl podaje, że szkoła już wcześniej zasłynęła postępacką postawą. Jeden z nauczycieli miał skarżyć się na „wrogość wobec demokracji” w szkole. Wezwał dyrekcję do walki ze „strukturami antydemokratycznymi”.

W efekcie został przeniesiony do Berlina. Władze szkoły natomiast zostały później wymienione z powodu oskarżenia o antydemokratyzm.

Aktualny dyrektor jest jedną z osób, które zamieniły poprzednie władze szkoły. To on podjął decyzję o umieszczeniu flagi LGBT przed budynkiem szkoły.

pch24.pl

fot. ilustracyjne/fot. pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net