Niemiecki dziennik zaniepokojony „brakiem pluralizmu” w węgierskich mediach, więc zorganizuje „właściwe informacje” o „prawach człowieka” i LGBT

Niemieckie media zaniepokoiły się brakiem pluralizmu w węgierskich mediach. „Deutsche Welle” zamierza więc ruszyć z publikacjami w języku węgierskim, aby dostarczyć Węgrom „właściwych informacji” o rzekomo „prawach człowieka”. Jak się okazuje, chodzi konkretnie o szerzenie idei totalitarnego ruchu LGBT.

Wcześniej amerykańskie Radio Wolna Europa wznowiło swoje usługi na Węgrzech. – Widzimy, że różnorodność mediów i wolność prasy na Węgrzech stale się pogarsza – powiedział dyrektor generalny DW Peter Limbourg, który nakazał wznowić produkcję treści medialnych dla odbiorców na Węgrzech.

– DW jest głęboko stronniczy i od lat podsyca irracjonalną orbanofobię. Jeśli takie niemieckie medium nazywa się „publicznym”, to jesteśmy głęboko zaniepokojeni pluralizmem mediów w Niemczech – odpowiedział na zapowiedzi DW rzecznik rzadu Zoltan Kovacs dla euractiv.com. – Mają czelność pouczać nas „nieoświeconych” Węgrów za pośrednictwem „prawdziwych historii” z Berlina. To kolejny smutny przykład ucieleśnienia dyktatury opinii przez lewicowo-liberalne niemieckie media. Arogancja zapiera dech w piersiach – zaznaczył Kovacs.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać

Limbourg wyraził „ubolewanie” z powodu reakcji rządu w Budapeszcie, ponieważ „zareagował zawczasu”, co bez przejrzenia materiałów „sugeruje brak pewności siebie”.

– „DW” od kilkudziesięciu lat produkuje treści kierowane do innych państw UE, w tym na rynek bułgarski, polski i rumuński. Nadawanie dla Węgrów wstrzymano w 2000 roku. Po transformacji ustrojowej w krajach byłego bloku sowieckiego również BBC World Service i Radio France International zakończyły nadawanie w większości regionu – czytamy na pch24.pl.

DW twierdzi, że produkcja materiałów będzie skromna, zaś programy będą przesyłane na węgierski kanał od końca przyszłego miesiąca. Planowany budżet to „połowa sześciocyfrowej” liczby. Wśród omawianych tematów mają być „prawa człowieka, prawa mniejszości i kwestie LGBTQ”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.