Nowicka zarzucała obrońcom życia, że traktują kobiety jak inkubatory. Teraz sama promuje surogację

Poseł Lewicy Wanda Nowicka postanowiła zaangażować się w promowanie surogacji. Wcześniej sama zarzucała obrońcom życia, że rzekomo traktują kobiety jak inkubatory.

Poseł Nowicka najwyraźniej postanowiła się zabrać za promowanie surogacji. Jako punkt wyjścia wzięła zaś kwestię Ukrainek, które przybyły do Polski.

Surogacja w niektórych częściach świata jest legalna. W niewielu jednak państwach jest możliwa odpłatna umowa w tej sprawie. Do takich państw należy z jednej strony kilka stanów w USA, zaś poza nimi państwa byłego ZSRS.

Legalna odpłatna surogacja możliwa jest natomiast w Rosji, Białorusi i na Ukrainie. Właśnie do tego trzeciego przypadku odwołuje się poseł Nowicka.

– Rocznie w Ukrainie w ramach surogacji rodzi się 2 tys. wyczekiwanych dzieci. Pytam premiera czy ukraińskie surogatki przebywające w Polsce będą miały prawo do dokończenia procedur i oddania dzieci ich rodzinom. Sprawa jest pilna – napisała Nowicka na Twitterze w Wielki Czwartek. Załączyła do wpisu grafikę, na której przekonuje, że „ukraińskie uchodźczynie muszą mieć prawo do legalnego dotrzymania swoich umów surogacyjnych”.

Należy zwrócić uwagę na hipokryzję bijącą ze stanowiska poseł Nowickiej. Znana z lobbowania na rzecz prawa do mordowania nienarodzonych dzieci polityk lewicy nieraz zarzucała obrońcom życia, że traktują kobiety jako inkubator. Tymczasem teraz sama apeluje o to, by de facto zalegalizować w Polsce surogację.

W Polsce surogacja nie jest uregulowana prawnie.

twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net