4 grudnia 2023
RodzinaWiadomości

Obrońcy życia upominają się o ruszenie projektu „Zatrzymaj aborcję”

Twitter Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk w rozmowie z wsensie.pl stwierdziła, że „sprawa ochrony życia dzieci, które zabija się ze względu na podejrzenie choroby, dla każdego człowieka, który szanuje fakt, że człowiek jest człowiekiem jeszcze przed urodzeniem, sprawa powinna być oczywista”.

Zapytana o to, czemu rząd zwleka z rozpatrzeniem obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk stwierdziła, że „ona sama zadaje sobie to pytanie”. – Zwłaszcza, że zdecydowana większość posłów PiSu raczej nie ma wątpliwości, co do tego, jakie ma zdanie w tej sprawie. Tutaj nie ma specjalnie nad czym dyskutować, bo sprawa ochrony życia dzieci, które zabija się ze względu na podejrzenie choroby, dla każdego człowieka, który szanuje fakt, że człowiek jest człowiekiem jeszcze przed urodzeniem, sprawa powinna być oczywista – powiedziała dyrektor CitizenGO Polska.

– Być może nie jest to temat priorytetowy dla rządzących, być może jeszcze za mało naciskaliśmy, jako obywatele, na to, aby politycy nie zwlekali z tym tematem. Robimy, co możemy – powiedziała przypominając o petycji do przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z prośbą o przyspieszeniem prac nad obywatelskim projektem.

– Do tego, aby ta inicjatywa znalazła się w obradach komisji nie potrzeba wiele, potrzeba jedynie dobrej woli, gdyż PiS ma w tej komisji większość – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

– Oprócz tego prowadzimy cały czas kampanię edukacyjną, głównie w mediach społecznościowych, pokazując ludzi, którzy są prawdziwymi świadkami tego, że życie człowieka z niepełnosprawnością, jakąś chorobą, nie jest mniej warte życia. Na profilu CitizenGO Polska można obejrzeć filmy z takimi osobami – mówi Korzekwa-Kaliszuk.

– Głęboko wierzę w to, że jeśli dojdzie do prac nad tym projektem i kolejnych czytań, to projekt ten zyska wsparcie większości parlamentarnej i doprowadzi do zmiany prawa. Byłoby dla mnie zaskoczeniem, gdyby większość polityków PiSu zagłosowała przeciwko takiemu projektowi po tak wielu bezpośrednich deklaracjach, w tym czołowych polityków, o tym, że nie zgadzają się na zabijanie ludzi ze względu na podejrzenie chorób – wyznaje.

wsensie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net