15 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

Rzym: Marsz dla życia wielkim sukcesem

Wczoraj ulicami Rzymu już po raz szósty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięli w nim udział także Polacy.

foto: YouTube (LifeSiteNews) "Rome March for Life 2016 - Video highlights
foto: YouTube (LifeSiteNews) „Rome March for Life 2016 – Video highlights

W marszu uczestniczyły przede wszystkim rodziny z dziećmi. Rozmaite źródła podają, że wczorajsza manifestacja przeciwko legalnemu we Włoszech od 1978 roku prawu do mordowania dzieci w łonach matek zgromadziła około 30 tys. osób. Nie zabrakło także kapłanów, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji katolickich z całego kontynentu. Swoje słowo do uczestników tego przedsięwzięcia skierował papież Franciszek, pozdrawiając ich po modlitwie  Regina Coeli.

Pochód prowadził ksiądz biskup Luigi Negri, arcybiskup Ferrary (pierwszy włoski biskup, który wziął udział w tym marszu). Na jego czele szli także kardynał Raymond Leo Burke oraz biskup Athanasius Schneider z Astany. Hierarchom kościelnym towarzyszyło wielu innych duchownych, m.in. księża z Instytutu Chrystusa Króla, Instytutu Dobrego Pasterza, Bractwa świętego Piotra i Bractwa świętego Piusa X.

Do Wiecznego Miasta, specjalnie na marsz, przybyli przedstawiciele 114 stowarzyszeń z 29 krajów. Amerykanie reprezentowali 29 organizacji, Francuzi i Hiszpanie 13, a po 8 Belgowie i Irlandczycy, natomiast Kanadyjczycy i Polacy po 5. Włoskie media podkreślają udział przedstawicieli Instytutu Ordo Iuris, organizacji, która tworzyła obywatelski projekt zakazu mordowania nienarodzonych w Polsce.

Polska edycja Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się już za 6 dni – 15 maja.

Maj/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net