Owsiak przeciwko ochronie życia

Przekonuje, że pomaga dzieciom, również tym nienarodzonym, by w kolejnym zdaniu poprzeć czarny protest. Jerzy Owsiak, twórca WOŚP, oficjalnie zadeklarował się po stronie zwolenników makabrycznego czynu zwanego aborcją.

foto: fb.com/jerzyowsiak
foto: fb.com/jerzyowsiak

Jako powód deklaracji Owsiak wymienia zaproszenie od wspólnoty „Solniczka” do opowiedzenia się za życiem. W swoim poście szef WOŚP w bardzo zawoalowany, lecz czytelny sposób stara się przekazać, iż dzieci cierpiące na nieuleczalne choroby nie powinny przychodzić na świat, ponieważ nie zapewniamy im odpowiedniego leczenia i opieki. „Dobrze by było, abyśmy my, wszyscy Polacy, zrobili wszystko, aby kobiety w Polsce chciały mieć dzieci, czuły się bezpiecznie i mogły liczyć na ogromne wsparcie naszego Państwa w ich wychowywaniu. Aby wszystkie polskie mamy czuły opiekę i serdeczne przytulenie do serca. Dzisiaj jednak zbudowano przeogromne napięcie i wrogość” – pisze Owsiak.

Założyciel Orkiestry stara się też z góry zdyskredytować oponentów, zarzucając im, że… nie wspierają WOŚP, a to oznacza, że nie mają prawa komentować jego decyzji. „Zazwyczaj Ci, którzy w narodowym dziele naszej Orkiestry kompletnie nie biorą udziału, a wręcz nas dyskredytują, którzy tej działalności nigdy nie wspierali i wspierać nie będą – na ten temat dyskutują najwięcej” – oskarża Owsiak. Sam stawia się w pozycji osoby niepodlegającej jakiejkolwiek krytyce, rzucając od razu ostrzeżenie w słowach „proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami, gdyż właśnie my, powtórzę mocno jeszcze raz – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci zrobiliśmy i robimy ogromną pracę”.

W poście dostało się także zapraszającym Owsiaka do białego protestu zakonnicom. „Kto jak kto, ale właśnie my na temat ratowania życia dzieci możemy także Karmelitankom ze Wspólnoty „Solniczka” opowiedzieć bardzo dużo” – dezwauuje siostry szef WOŚP, kończąc dramatycznym apelem: „Drogie siostry Karmelitanki, nie jesteśmy mordercami!”.

Orkiestry stara się też z góry zdyskredytować pozostałych oponentów, zarzucając im, że… nie wspierają WOŚP, a to oznacza, że nie mają prawa komentować jego decyzji. „Zazwyczaj Ci, którzy w narodowym dziele naszej Orkiestry kompletnie nie biorą udziału, a wręcz nas dyskredytują, którzy tej działalności nigdy nie wspierali i wspierać nie będą – na ten temat dyskutują najwięcej” – oskarża Owsiak. Sam stawia się w pozycji osoby niepodlegającej jakiejkolwiek krytyce, rzucając od razu ostrzeżenie w słowach „proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami, gdyż właśnie my, powtórzę mocno jeszcze raz – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci zrobiliśmy i robimy ogromną pracę”. Generalnie z postu wyłania się wizja Owsiaka, jako autorytetu nietykalnego, ponieważ „finansuje on” (de facto – społeczeństwo, bo pieniądze są ze zbiórek) sprzęt medyczny, oraz przeciwników aborcji jako agresywnych, jątrzących demagogów. Pustą demagogią nazywa bowiem Owsiak biały protest, a niszczących atmosferę przyjaźni i pokoju – tych, którzy w nim uczestniczą. Całość wieńczy fotografia szefa WOŚP w towarzystwie osób w czarnych strojach, m.in. mężczyzny z wulgarnym napisem „ch*jnia” po rosyjsku.

MGOT

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net