Papież stanowczo o „aborcji eugenicznej”: To dzieciobójstwo!

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Podczas spotkania z forum 500 stowarzyszeń włoskich rodzin papież Franciszek stanowczo potępił mordowanie dzieci z przyczyn eugenicznych wprost nazywając to „dzieciobójstwem” i porównał je do działań nazistów.

– W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach. […] Dlaczego nie widać karłów na ulicach? Bo protokół postępowania wielu lekarzy mówi: Jest chory, odrzućmy go. To bolesna konstatacja, ale tak to dzisiaj działa – powiedział papież Franciszek. Media podkreślają, że tę wypowiedź ojciec święty powiedział od serca, odkładając kartkę na bok.

Słyszałem, że modne jest, albo przynajmniej jest zwyczajem, to, że gdy w pierwszych miesiącach ciąży robi się badania, czy dziecko nie jest chore lub czy nie ma wad, pierwszą propozycją jest: „Odrzucamy je” – podkreślił Franciszek. – To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego – dodał.

Franciszek wspominał, że kiedy chodził do szkoły, nauczycielka historii opowiadała o skale, z jakiej zrzucano chore dzieci. – To okrucieństwo, ale my robimy to samo – stwierdził papież. W dalszej części stwierdził też, że w rodzinie „największym darem są dzieci, także wtedy, gdy są chore”. – Dzieci przyjmuje się takie, jakie przychodzą na świat, jakie przysyła je Bóg – powiedział papież Franciszek.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net